Motosikletin başında 'Ne olur ölme' duası

Haber: AKİF ARICI / Arşivi

ANTALYA - Sevgilisiyle birlikte motosikletiyle gezen 24 yaşındaki Gökhan Sağ, Fahrettin Kaya’nın kullandığı otomobil ile çarpıştı. Kazada motosiklette bulunan 17 yaşındaki Berrak Torgun ağır yaralandı. Kız arkadaşının başında dua eden Gökhan Sağ, “Sevgilim ne olur ölme” diye yalvardı.
Kaza, dün saat 01.30 sıralarında Arapsuyu Mahallesi Atatürk Caddesi’nde meydana geldi. Gökhan Sağ’ın kullandığı motosiklet yan yoldan çıkan 39 yaşındaki Fahrettin Kaya yönetimindeki otomobil ile çarpıştı. Motosiklette bulunan Sağ ve kız arkadaşı Berrak Torgun yola savruldu. Yüzünü yere çarpan genç kız ağır yaralandı. 

Yardıma koştular
Olay yerine 50 metre uzaklıktaki bir poliklinikte kazayı gören sağlık personeli, gençlerin yardımına koştu. Kazadan yara almadan kurtulan Gökhan Sağ ise kız arkadaşının ellerinden tutup “Sevgilim ne olur ölme” diye dua ederek ambulansın gelmesini bekledi.
Kısa süre sonra gelen ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Torgun tedaviye alındı. Kazanın ardından otomobil sürücüsü Kaya ve motosiklet sürücüsü Gökhan Sağ ifade vermek üzere polis merkezine götürüldü.

Kask paramparça oldu
Yapılan alkol muayenesinde motosiklet sürücüsü Gökhan Sağ’ın 1.83 promil alkollü olduğu ve ehliyetinin olmadığı öğrenildi.
Kullanılamaz hale gelen motosiklet kurtarıcı yardımıyla çektirilirken, genç kızın başındaki kaskın paramparça olduğu görüldü. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.