Motosikletli kızlara tehdit

Midyat ilçesinde liseli Tuğba ve Derya İleri kardeşler, hip-hop tarzı giyindikleri ve motosikletle gezdikleri için tehdit edildikleri iddiasıyla savcılığa başvurdu.

MARDİN - Midyat ilçesinde liseli Tuğba ve Derya İleri kardeşler, hip-hop tarzı giyindikleri ve motosikletle gezdikleri için tehdit edildikleri iddiasıyla savcılığa başvurdu.
Emekli öğretmen Salih İleri, Aziz Önen Lisesi öğrencileri olan kızları 18 yaşındaki Derya ile 16 yaşındaki Tuğba'nın okula gidip gelmesi için motosiklet aldı. İki kardeş motosiklete gezmeye başlayınca, çevrenin ilgi odağı oldu.
Ancak iddiaya göre bir hafta önce evin önündeki motosikletin oturağı ve aynaları kırıldı, ardından da e-posta'yla tehdit geldi. 'Hizbullah lideri Abdülsamed'in kızı' imzalı tehditte, "Kafanıza sıkarlar ve kimsenin ruhu duymaz. Bu son uyarım. Efendi giyinin ve kimseye kötü örnek olayım demeyin. Okumakla adam olunsaydı, bugün bütün Güneydoğu filozof olacaktı. Camiye gidin daha iyi" denildi.
Baba Salih İleri, savcılığa suç duyurusunda bulunurken, "Kızlarımın motosiklete binmesine bazıları tahammül edemedi. Giyimleri bu çağın gençleri gibidir. Memleketimi terk ederim ama çocuklarıma baskı yapmam" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7664807664800

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.