MTA binasında Zonguldak eylemi

MTA binasında Zonguldak eylemi
MTA binasında Zonguldak eylemi

Yaşamını yitiren madencilerin cenazeleri ailelerine bugün teslim edilmişti.

Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü'nün Beyoğlu'nda bulunan İstanbul Bölge Müdürlüğü'ne giren bir grup, eylem yaptı

İSTANBUL - Zonguldak Kozlu'da 8 madencinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olay, bir grup Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) üyesi tarafından protesto edildi.

Maden Tetkik Arama Enstitüsü (MTA)'nün Taksim Kazancı Yokuşu'nda bulunan İrtibat Şube Müdürlüğü'ne giren 20 kadar SDP üyesi, binanın 2'nci katına çıkarak eylem yaptı. Pencereden pankart sarkıtan eylemciler, “Maden işçisi yalnız değildir" sloganları attı. Şubede çalışanlarının ihbarı üzerine olay yerine çevikkuvvet polisi sevk edildi. Olay yerine gelen polis yetkilileri, eylemcilere vazgeçmeleri konusunda uyarıda bulundu. Eylemcilerin devam etmesi üzerine binaya giren çevik kuvvet polisleri, pencerede slogan atan grubu gözaltına aldı. Bazı eylemcileri gözaltına alınmamak için çevik kuvvet polislerine direndi. 5'i küçük yaşta, 20 kadar eylemci çevik kuvvet otobüslerine bindirilerek emniyet müdürlüğüne götürüldü. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/111590011159003

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  düzen - kullaniciadlikisi

  kirli düzenini korumak için onbinlerce polis, teçhizat, araç alan devlet işçisi için kılını kıpırdatmıyor. koskoca bir yığın var ve içlerinden kimse de çıkıp demiyor ki ölüyoruz biz diye!

  SDP üyeleri MTA binasını İŞGAL ETTİ - sertbudak

  Yaklaşık 40 SDP üyesi, dün Zonguldak'ta metan gazı patlamasında dolayı ölen işçiler için İstanbul Gümüşsuyu'nda bulunan Maden Tetkik ve Arama binasını işgal etti. SDP'liler darp edilerek gözaltına alındı. http://gelecekgazetesi.org/guncelleniyor-sdpliler-mtayi-isgal-etti

  MTA'yı bastılar ha? - Erkan Cinar

  Ana sayfada kullandığınız "MTA'yı bastılar" başlığınız ile amaçladığınız şey malum. Bırakın bu eylemni yapanları, utanmasanız ölen madencileri suçlu göstereceksiniz. Bravo size!