Mücella Yapıcı serbest bırakıldı

Mücella Yapıcı serbest bırakıldı
Mücella Yapıcı serbest bırakıldı
Pazartesi günü Gezi Parkı'nın açılışının ardından çıkan olaylarda gözaltına alınan 50 kişinin arasında bulunan Taksim Dayanışması Sekreteryası ve Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Mücella Yapıcı, serbest bırakıldı.

Taksim Gezi Parkı’nın geçtiğimiz pazartesi günü İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu tarafından açılması akşamüstü kapatılması üzerine olaylar yaşanmıştı. Taksim’de gösteri yapan gruba polisin müdahalesi sonrasında 50 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan Taksim Dayanışması Sekreteryası ve Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Mücella Yapıcı’nın ve oyuncu Haluk Yüksel’in de bulunduğu 50 kişinin bu gün adliyeye gönderilmesi bekleniyordu.

SAĞLIK KONTROLÜNE GÖTÜRÜLDÜLER
Ancak polis gözaltındaki göstericiler için savcılıktan 2 gün ek süre istendiği için göstericiler adliyeye sevk edilmedi. Gözaltındaki göstericiler, ek süre alınması üzerine, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Eyüp Devlet Hastanesi ve Bakırköy Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

YAPICI OYNAYARAK ÇIKTI
Emniyet çıkışında bazı gözaltındaki bazı göstericiler slogan atarken, Taksim Dayanışması Sekreteryası ve Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Mücella Yapıcı’nın oynayarak çıkması dikkat çekti. Yapıcı, sağlık kontrdolünden sonra, yarın sabah adliyede olması şartıyla serbest bırakıldı. Gözaltında bulunanların da yarın sabah hakim karşısına çıkması bekleniyor.

DHA - Çetin Aydın