Mücella Yapıcı'dan 'nezarethanedeki utanç'

Mücella Yapıcı'dan 'nezarethanedeki utanç'
Mücella Yapıcı'dan 'nezarethanedeki utanç'
Mahkemenin serbest bıraktığı Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Mücella Yapıcı, gözaltında yaşadıklarını anlattı.

Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Mücella Yapıcı, emniyette gözaltındayken ilaçlarının verilmediğini, çamaşırlarının çıkartıldığını, domaltılıp öksürmesinin istendiğini iddia etti. Söz konusu gözaltı işleminin “ince arama” şeklinde tabir edildiği ve genelde uyuşturucu suçlamasıyla ilgili olaylarda kullanılan bir yöntem olduğu belirtildi.

Taksim Dayanışma serbest!


Serbest bırakıldığı mahkemede savunma yapan Taksim Dayanışması Sekreteryası ve Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Mücella Yapıcı, çarpıcı iddialarda bulundu. Kentle ilgili meselelerle ilgilendiğini belirten Yapıcı, açılışı yapılan Gezi Parkı’na girmek istediklerini ancak polisin kendilerini iterek izin vermediğini söyledi. Bu sırada yanında kızının olduğunu, polise mukavemet etmediğini sadece arkasını döndüğünü ifade eden Yapıcı, gözaltına alındığını söyledi.

'DAYANIŞMA'YA ÖRGÜT SUÇLAMASI Tweet atmak suretiyle halkı eyleme teşvik


‘İLAÇLARIM VERİLMEDİ'
Gözaltı sürecine ilişkin de bilgi veren Yapıcı’nın, kötü muamele gördüğünü iddia ettiği belirtildi. Nezarethanede çamaşırlarının çıkartıldığını söylediği belirtilen Yapıcı’nın, “İlaçlarım verilmedi. Ayrıcı beni domalttılar ve öksürmemi istediler” şeklinde ifade verdiği
öğrenildi.

Suç örgütü kurmak suçlamasıyla mahkemeye sevk edildiğini dile getirdiği öğrenilen Mücella Yapıcı’nın, poliste veya savcılıkta örgüt kurmak ile ilgili herhangi bir suçlama yapılmadığını söylediği belirtildi.

Yapıcı’nın hâkime, “Ben suç örgütü değil, hukuksuzluğa karşı savaşan bir örgüt çalışanıyım” diye konuştuğu öğrenildi.

Dayanışma, Twitter'la Türkiye'yi yönetmiş!


‘EVİMDE MASKE VAR ÇÜNKÜ...’

Yapıcı’nın evinde bulunan ve delil olarak gösterilen gaz maskesi ile ilgili de, “Ben Abbasağa Parkı karşısında oturmaktayım. Evlere gaz sıkıldığından ve kalp hastası olduğumdan gaz maskesi aldım. O da zaten bozuk çıktı” diye savunma yaptığı öğrenildi. Diğer şüphelilerin de mahkemede haklarındaki iddiaları kabul etmediği belirtildi.

Al sana, Gezi Parkı'nın Suriye bağı!


SERBEST BIRAKLMIŞTI
‘Suç örgütü kurmak’, ‘polise mukavemet’ ve ‘gösteri kanuna muhalefet’ suçlamasıyla aralarında Taksim Dayanışması Sekreteryası ve Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Mücella Yapıcı ve İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu’nun da bulunduğu 12 kişi dün mahkemeye sevk edilmiş, ‘suç şüphesinin varlığını gösteren somut olguların bulunmadığı” gerekçesiyle serbest bırakılmıştı.(İSTANBUL DHA)

Taksim Dayanışması üyeleri gözaltında