Mucize diye buna derler!

Böylesi filmlerde bile zor olur dedirten olay İzmir'de yaşandı. Çiğli'de bir inşaatın beşinci katından düşen 90 santimetrelik demir çubuk, zemin kattaki işçi Turan Tonus'un ensesine ok gibi saplandı.

İZMİR - Böylesi filmlerde bile zor olur dedirten olay İzmir'de yaşandı. Çiğli'de bir inşaatın beşinci katından düşen 90 santimetrelik demir çubuk, zemin kattaki işçi Turan Tonus'un ensesine ok gibi saplandı. Ensesinden girip ucu göğsünden çıkan çubukla zemin kattan ikinci kata kadar çıkıp arkadaşlarından yardım isteyen Tonus, 2.5 saatlik zorlu bir operasyonla kurtarıldı. Tonus, "Verilmiş sadakam varmış" dedi.
Perşembe günkü operasyonu gerçekleştiren Opr. Dr. Fatih Akgün'se hâlâ şaşkınlığı üzerinden atabilmiş değil. Akgün, "Ok yarım santimetre yandan vücuda girseydi hastanın şah damarını, diğer yana kaysa omuriliğini parçalardı. Bu çubuğu hayati tehlike yaratmadan ancak bir cerrah bu şekilde saplayabilir."
Tonus'sa göğsünden çıkan çubuğu görünce şaşırmamış! "Her zamanki gibi çalışıyordum. Başımda kask da vardı. Enseme bir şey çarptı. Taş sandım. Elimi attığımda göğsümün üzerinden çıkan çubuğun ucunu gördüm. Hiç paniklemeden inşaatın ikinci katına çıktım. Yardım istedim. Demir çubuk beşinci kattan düşmüş. Ancak o sırada o katta herhangi bir çalışma yoktu. Büyük ihtimalle rüzgârdan düşmüş olabilir!"