Mudanya Belediyesi'ne operasyon

Mudanya Belediyesi'ne operasyon
Mudanya Belediyesi'ne operasyon
Ak Partili Mudanya Belediyesi'ne bu sabah saatlerinde operasyon düzenlendi.

Bursa'nın Mudanya İlçe Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında 2 belediye başkan yardımcısının da bulunduğu 11'i kamu görevlisi toplam 32 kişi gözaltına alındı.

Ak Parti 'li Hasan Aktürk'ün görev yaptığı Mudanya Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı üzerine şubat ayında soruşturma başlatıldı. 7 aylık teknik takip ve inceleme sonucu bu sabah Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Büro ekiplerince belediyeye binası ile bazı işyerleri ve evlere baskın düzenlendi.

'Rüşvet', 'zimmet', 'Vergi Usul Kanunu'na muhalefet', 'İhtilasen zimmet' ve 'Evrakta sahtecilik' suçlamalarıyla ilgili aralarında Mudanya Belediye Başkan Yardımcıları K.S. ile H.F.'nin de bulunduğu 11'i belediye görevlisi 32 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında CHP Mudanya İlçe eski Başkan yardımcısı İ.Y.'nin de bulunduğu bildirildi.

Emniyet Mali Büro ekiplerinin Mudanya Belediyesi'ndeki incelemeleri devam ederken, gözaltına alınan şüpheliler, Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.


  http://www.radikal.com.tr/115229111522911

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Suçlar çeşitli, yöntem tek. - X120

  İşin aslını bilmiyoruz tabii ama artık her oluşuma terör örgütü muamelesi yapılıyor, her operasyon sabaha karşı polis baskını şeklinde gerçekleşiyor gibi. Adı sanı, yeri yurdu belli insanlara, hele de belediyelere şafak baskınları yapılmasını abes buluyorum. Bu tür suçlarla, sansasyona mahal vermeden de mücadele edilebilir herhalde.