Müdür yetimleri istemedi

Evliya Çelebi İlköğretim Okulu Müdürü Mahir Yazıcı, yetiştirme yurdunda kalan çocukların okullarına kayıt yaptırmaması için yurda resmi yazı gönderdi.

ERZURUM - Evliya Çelebi İlköğretim Okulu Müdürü Mahir Yazıcı, yetiştirme yurdunda kalan çocukların okullarına kayıt yaptırmaması için yurda resmi yazı gönderdi. Atatürk Yetiştirme Yurdu Müdürü Kenan İrşi, ilköğretime başlama çağına gelen çocukların, Evliya Çelebi İlköğretim Okulu'na kaydının yaptırılmaması için, okul müdürü Yazıcı tarafından yurda, resmi yazı gönderildiğini bildirdi. İl Sosyal Hizmetler Müdürü Cihat Kaplan, okul müdürünün tutumunu utanç verici olarak niteledi. Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak ise "Müdürümüz maksadını aşan bir hareket yapmıştır. Kendisiyle görüştüm. Yetiştirme yurdunda kalan çocuklarımız kayıt yaptırabilecekler" dedi.
'Kaynaşmalarını istedim'
Okulu Müdürü Yazıcı ise , yazısının resmi sıfatı olmadığını belirterek şunları söyledi: "Atatürk Yetiştirme Yurdu'nda kalan öğrenciler yıllardır bizim okulumuzda okudu. Ben, yuva çocuklarının diğer okullardaki öğrencilerle de kaynaşmasını sağlamak amacıyla çocukların okulumuza kaydının yaptırılmaması için tavsiyede bulundum."
Sosyal hizmetlerden sorumlu Devlet Bakanı Hasan Gemici konuya ilişkin soruşturma başlattıldığını açıkladı. Gemici, "Bütün dünya çocuk hakları için büyük bir çaba içerisindedir ve bu konuda yeni anlayışlar geliştirilirken, ülkemizde bu olayın yaşanması üzücüdür" diye konuştu.