Müdürler DGM'de

'Örümcek Ağı Operasyonu'na adı karışan İstanbul Organize Suçlar Müdürü Adil Serdar Saçan ve Mali Şube Müdürü Ayhan Mimaroğlu DGM'de ifade verdi.

ANKARA - Hayali ihracata yönelik 'Örümcek Ağı Operasyonu'na adı karışan İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan ve Mali Şube Müdürü Ayhan Mimaroğlu, Ankara DGM'ye ifade verdi.
Dün sabah Ankara DGM Başsavcılığı'na giden Saçan ve Mimaroğlu, soruşturma savcısı Hamza Keleş'in sorularını yanıtladı. İki polis şefi Keleş'in sorularını yanıtlarken gazetecilerin DGM'ye girişi de yasaklandı.
'Mafyayla uğraşıyoruz'
Saçan, DGM'den ayrılırken gazetecilerin sorularına, "Mafyayla uğraşmanın ne demek olduğunu öğrenin de gelin" karşılığını verdi. Saçan, "Daha büyük ithamlar bekliyordum. Bunlar hafif. Arkadaşlarınızın yazdıklarının hiçbirini savcı sormadı" dedi.
Mimaroğlu da sorular üzerine, yolsuzlukla mücadelelerinin devam ettiğini ve yaptıklarının ortada olduğunu söyledi.
"Mücadelemiz iki kat daha artarak devam edecektir" diye konuştu.
Bakanlık soruşturması
Bu arada, İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, başta Saçan ve Mimaroğlu olmak üzere 'Örümcek Ağı Operasyonu'na adı karışan polislerle ilgili ön inceleme başlattı. Araştırma için görevlendirilen bir mülkiye ve iki polis başmüfettişinin verecekleri rapor doğrultusunda polisler hakkında soruşturma başlatılabilecek.