Müezzinoğlu: Gürses'in ölüm mesajı teknik hata

Müezzinoğlu: Gürses'in ölüm mesajı teknik hata
Müezzinoğlu: Gürses'in ölüm mesajı teknik hata
Dört aydır tedavisi süren ünlü sanatçı Müslüm Gürses'in sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Gürses için dün sabah 'Maalesef kaybettik' twiti atan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "Bazen böyle teknik hatalar olabiliyor. İnşallah ömrüne bereket olur" diye konuştu

 İSTANBUL - Geçirdiği by-pass ameliyatının ardından Memorial Hastanesi'nde tedavi altına alınan Müslüm Gürses'ten kötü haber var. Dört aydır yoğun bakımda bulunan Gürses’in sağlık durumu, dün sabah saatlerinde ağırlaştı. Gürses'i hastanede ziyaret eden Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "Şu anda tıbben yapılabileceklerin azamisi yapılıyor" diye konuştu.

Hastande sanatçıya her türlü tıbbi desteğin verildiğini söyleyen Müezzinoğlu, ''Onun dışında biz de yapılabilecek ne varsa yapmak adına, ekibe destek olmak için yanlarındayız. Bir taraftan ekip çalışacak, bir taraftan da biz dua edeceğiz'' dedi.


'DUA ETMEYE DEVAM EDİYORUZ'

Sanatçının şu anda nefes alıp verebildiğini kaydeden Müezzinoğlu, şöyle devam etti: ''Milletimizden ve sevenlerinden, değerli sanatçımıza dua etmelerini ve sabırla beklemelerini istiyoruz. İnşallah daha güzel olur, daha iyi olur, temennimiz o. Çok iyi bir ekip var, devamlı takip eden dinamik bir yapı var, yapılabilecek ne varsa yapabilen, bugün dünya çapında imkanları buraya taşıyan bir anlayış var. Ama neticede tıp bir noktaya kadar geliyor. Şu anda tıbben yapılabileceklerin azamisi yapılıyor, diğer taraftan da manevi olarak dua etmeye devam ediyoruz. Ben yakınlarına, sevenlerine, milletimize sabır diliyorum.''


'TEKNİK HATA'

Müezzinoğlu, bir gazetecinin, sabah saatlerinde sosyal medyada Müslüm Gürses ile ilgili verilen mesaja ilişkin sorusu üzerine, ''Bizim teknik ekibimizin bir hatası olmuş. Ben Kırklareli'ndeydim. Onu hemen telafi ettik. Ben bu anlamda ömrüne bereket olsun diye temennide bulunmak istiyorum. Bazen böyle teknik hatalar olabiliyor. İnşallah ömrüne bereket olur'' şeklinde konuştu.

Müezzinoğlu, Twitter'daki hesabında “Müslüm Gürses'i kaybettik. Çok üzgünüm, başımız sağolsun. Ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullanmıştı.


KILIÇDAROĞLU 'NDAN ZİYARET

CHP lideri Kılıçdaroğlu da dün akşam saatlerinde hastaneye gelerek Müslüm Gürses'i ziyaret etti. Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur ile yaklaşık 20 dakika görüşen Kılıçdaroğlu, ''Sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Ancak doktorlar ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşur ve huzur içinde evine döner" ifadelerini kullandı.


EŞİ HASTANEDE

Bu arada, Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur ile bazı sanatçı dostları da hastaneye geldi. Nur, hastaneye girerken gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Çıkan iddialar üzerine Gürses'in sanatçı dostlarını hastaneye geldi. Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Selami Şahin'in yanı sıra Sezen Aksu da hastaneye koşanlar arasındaydı.


SEZEN AKSU: BEYİN ÖLÜMÜ YOK

Gürses'in eşi Muhterem Nur'la görüştükten sonra hastaneden ayrılırken basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Aksu, "Yaşıyor, beyin ölümü de gerçekleşmiş değil, doktorlar söyledi. Onun için dua etmek lazım. Ümit kesilmez diyorum ben. Sosyal medya çalkalanmış, fakat beyin ölümü diye bir şey yok yani şu anda" dedi.


BY-PASS SONRASINDA KÖTÜLEŞTİ

Müslüm Gürses, 18 Kasım'da Memorial Hastanesi’nde by-pass ameliyatı geçirmişti. Ameliyat sonrasında sanatçıda karaciğer, böbrek yetmezliğinin yanı sıra bağırsak ve akciğer sorunları baş göstermişti. Sanatçı Gürses’in tedavisi 4 aydır yoğun bakımda devam ediyordu.(dha, aa)


  http://www.radikal.com.tr/112355211235524

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  müezzinoğlu:gürses'in ölümü hk. - fgemak

  sayın bakanı bakanlık personelinin sevmediği anlaşılıyor,böyle hatalı bilgilerle toplumun önüne çıkan bakan çamura yatırılmaya başladı,bu pek hayra alamet bir gidiş olarak görülmüyor.

  HASTAHANE DE AMELIYAT PROTOKOLU ARASTIRILMALI - 14Bernard

  Yine yazacagim.Cunku bundan 15 yil once TIP HATASINA KARDESIMI SEHIT OLARAK VERDIM VE SONUCTA NELER NELER CIKTI!!!!!Hastahanede tahkikat yapilmali.BYPASS ameliyati oncesi ne tetkikler yapilmis,bu cikan sorunlar en basit kan analizlerinde cikar ve aslen de Sn.Gurses mutlaka bazi varsa hastaliklarini biliyor,aldigi bir takim ilaclarin da listesini cerrahinin sorusu sonucu vermisti.Hatta Akciger filminde ve yapilan onemli amaliyat oncesi tetkiklerde tibbi tablosu ortaya cikmisti.Ve Ameliyat zorunlu ise evvala hastahanede ameliyata hazirlanmali idi??Belkide boyle olmustur da???Amma sn.esinin dedigine gore kontrola gitmis hemen ameliyata alinmis.Bence arastirilmali ve aciklanmali.Sn.Bakan bu emri vermeli.Bence.Saygilarimla

  Nasıl bir teknik hata! - edius

  Teknik hata dediğiniz şeyin ne olduğunu biliyor musunuz Sayın Bakan? Bir insanın ölüm haberi nasıl bir teknik hata olabilir? Bizim arkadaşlar yanlış duymuşlar deseniz anlarım ama teknik hata ney ya?

  sağlık bakanı yanlış seçildi - dersimi

  sağlık bakanı daha göreve geleli 2 hafta olmadan bir sürü hata ve skandala imza attı. süt bankası kurulması düşüncesinde islami bilgisi olmadığını gösterdi. aynı annenin sütünü içenlerin kardeş sayıldığından haberi yok. alevilikteki kirve çocuklarının evlenemeyeceğini de bilmiyor. bakalım daha nelere imza atacak