Müftü gitti, çalışanlar gülen yüzlerini indirdi

Müftü gitti, çalışanlar gülen yüzlerini indirdi
Müftü gitti, çalışanlar gülen yüzlerini indirdi
Sinop Müftüsü başka yere tayin edilince, çalışanlar 'zorla' astıkları gülen fotoğraflarını odalarını kapısından söktü.

SİNOP - Sinop Müftülüğü geçen yıl 'Gülen Yüzler Projesi' kapsamında müftülükte görevli 26 personelin gülümseyen fotoğraflarını bir stüdyoda çektirip birimlerinin kapısına astırdı.

Müftülüğe gelenlerin gülen yüzle karşılanması amacıyla hazırlanan projenin mimarı Müftü Yalçın Topçu geçen yıl aralık ayında başka merkeze alındı. Topçu'nun Sinop'tan ayrılması ardından birim odalarının kapısındaki, yüzleri gülen persolen fotoğrafları da 10 gün önce kaldırıldı.

Sinop Müftüsü Ahmet Faruk Kuluş yaptığı açıklamada, 'Gülen Yüzler Projesi' kapsamında asılan fotoğrafların kaldırılması konusunda bir talimatı bulunmadığını, çalışan personellerin kendi istekleri doğrultusunda fotoğrafları kaldırdıklarını söyledi.

DHA - Songül KORKMAZ


  ETİKETLER:

  Aralık

  http://www.radikal.com.tr/113048011304805

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sami dinlerinde gülmek gülümsemek hos karsilanmaz - iris78

  "GÜLÜN ADI" filmini hatirlayiniz.

  Sami dinlerinde gülmek gülümsemek hos karsilanmaz - iris78

  "GÜLÜN ADI" filmini hatirlayiniz.

  Zorla gülünmez - Dedemkorkut

  İstemeden gülmek, mürailiktir. Bana inanmıyorsanız satış mümessillerine bakın. Zoraki gülümsemenin ne işe yaradığını görürsünüz!

  Bizde gerek yok - osmano

  Nerde en ufak bir pozitiflik varsa yok edin iyi mi?

  Şeylere gülebilen insan hoşgörülü insandır - nehirdeniz

  Şeylere gülebilen insan hoşgörülü insandır. Güler yüz fizyonomiyi de değiştirir. Daha rahatsınızdır, kaslarınız yumuşamıştır, stres hormonu yerine serotonin hormonu salgısı artar vücutta. Müftü bunu biraz da olsa zorla yaptırmaya çalışmış. Anlaşılan orada çalışan, 'din adamlığı ciddiyet ister'gibi bir algıya sahip. Oysa ki ciddiyetin güler yüzle sarsılmayacağı inancına sahip değiller. Ne yazık!