Müftü, 'Kadın eli öpmeyin' dedi iddiası

CHP Bolu İl Başkanı avukat Tanju Özcan, Mudurnu Müftüsü Osman Şener'in geçen cuma günü camideki vaazında 'Kadın eli öpmeyin' dediğini ileri sürerek Bolu Valiliği'ne şikâyette bulundu.

BOLU - CHP Bolu İl Başkanı avukat Tanju Özcan, Mudurnu Müftüsü Osman Şener'in geçen cuma günü camideki vaazında 'Kadın eli öpmeyin' dediğini ileri sürerek Bolu Valiliği'ne şikâyette bulundu.
Özcan, Şener'in vaazda "Yok öyle 'Dayımın kızı elimi öptü', 'Komşu teyzenin elini öptüm.' Nikâh düşer. Nikâh düşen kişinin elini öpemezsin. Bazıları diyor ki, 'Benim kalbim temiz'. Senin kalbin ne kadar temiz olabilir ki? Hazreti Peygamber'in kalbinden daha mı temiz? Peygamberimiz hiç kadınların elini öpmedi" dediğini söyledi.
Müftü Şener ise 'Fitneye meydan vermemek için cuma vaazında böyle bir açıklama yaptığını' söyledi. Şener, "Peygamberin yolunda giden biz ümmetinin de bu konuda dikkatli olması gerektiğini anlattım" dedi. Şener Anadolu Ajansı'na açıklamasndaysa iddiayı yalanlayarak, "Vaazda, kadınların toplumdaki haklarından bahsettim. Nikah kelimesi dahi söylemedim" dedi.