Muğla bir kuru 'iddia'yla karıştı

Madde bağımlısı iki genç üniversiteli Ali Burak Kul'u bıçaklayınca Muğla karıştı. Olayı Kürt öğrencilerin planladığını iddia eden ülkücü öğrenciler terör estirdi, bir kafenin camlarını kırdı.

MUĞLA - Madde bağımlısı iki genç üniversiteli Ali Burak Kul'u bıçaklayınca Muğla karıştı. Olayı Kürt öğrencilerin planladığını iddia eden ülkücü öğrenciler terör estirdi, bir kafenin camlarını kırdı.
Madde bağımlısı 17 yaşındaki O.D. ve M.S., önceki gün saat 22.30 sıralarında valilik binası arkasındaki otoparkta, 20 yaşındaki Ali Burak Kul'u sıkıştırarak gasp etmek istedi. Direnince de sırtından bıçaklayarak cüzdanını ve cep telefonunu alarak kaçtı. Arkadaşlarının bıçaklanarak hastaneye kaldırıldığını öğrenen ülkücü öğrenciler, olayı Doğu kökenli öğrencilerin planladığını savunarak bu öğrencilerin gittiği kafelere baskın düzenledi.
Sabaha kadar sekiz kadar kafeye giren gençler, Keyif Kafe'nin camlarını kırdı. Sabahın erken saatlerine kadar sokaklarda buldukları karşı gruptan öğrencileri sıkıştıran ülkücüler kent merkezinde terör estirdikten sonra dağıldı. Jandarma kampüs çevresinde güvenlik önlemleri aldı. Yaralanan Kul'un hayati tehlikeyi atlattığı, madde bağımlısı iki zanlınınsa gözaltına alındığı öğrenildi. Muğla Üniversitesi'nde, ülkücü öğrencilerle Doğu kökenli öğrenciler arasında yıllardır süren gerilimin son günlerde yaşanan terör olaylarıyla birlikte tırmandığı belirtiliyor.