@ismailsaymaz

Muğla'da İlkay Akkaya konserine engelleme!

Muğla'da İlkay Akkaya konserine engelleme!
Muğla'da İlkay Akkaya konserine engelleme!
Müzisyen İlkay Akkaya'nın bugün Muğla'da yapacağı konser için 20 gün önceden sanatçıya tahsis edilen salon, 'güvenlik' gerekçesiyle geri alındı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Sanatçı İlkay Akkaya’nın bugün Muğla'da vereceği konser ' güvenlik ' gerekçesiyle yasaklandı. Sanatçı Radikal.com.tr'ye yaptığı açıklamada bugün saat 19.30’da vereceği ve bir aydır hazırlandığı konser için ayrılan salonun 'verilmeyeceği'nin bildirildiğini söyledi. 
Akkaya'ya konser için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi tahsis edildi. 400 biletin satıldığı konserden birkaç saat önce üniversite yönetimi tarafından Akkaya’ya ‘güvenlik’ gerekçesiyle salonun verilemeyeceği açıklandı. Akkaya, yaptığı açıklamada, bu kararın açıkça yasaklama anlamına geldiğini ifade ederek, “Hukuki haklarımı arayacağım. Bugün konseri yapamayacağız gibi görünüyor. Fakat konseri yapmadan da Muğla’dan ayrılmayacağım” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/112761711276174

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Buyuk bir sevinçle dinliyorum Ilkay'i... - ERIL

  Isik saçan turkuleri,adeta insani buyuk bir iyimserlik burgacina savuruyor,umudu,ozgurlugu soyluyor...

  Yoksa korktunuz mu... - citizen

  Yoksa Korktunuz mu.. Eğer gerekçe güvenliği sağlayamayacak olmanız ise bu güvenliği sağlamakla yükümlü olanların, sizlerin aczidir...Yasaklamak gücün değil, güçsüzlüğün göstergesidir.

  Yasaklayarak Sansür edilecek biri değil! - BARİSLAR

  İlkay abla sürekli , her devirde dinlenecek bir sanatçımızdır , sanatçının da ötesinde bu toplumda yaşayan insanların ilk aşık olan gençlerin , acı çeken fukaraların herkesin duygularını şarkılarıyla ifade eden bir ablamızdır. Kanı devrim dolu herkes bu sanatçımızı dinler. Dİnlemeye de devam edecektir.Bir yasaklama varsa oda muğladaki faşizan ruhlu insanların ayıbıdır.Tarihte silinerek firavun gibi yok olacaklar o faşistler.

  Onlarca - anaximenes

  müzisyenin aylardır emek harcayarak oluşturduğu albüm kayıtlarına el koyan zihniyet yurdun bütün sathına nüfuz etmiş durumda. En batıda bile konser yasağı koyuyorlarsa demokrasi Ege'den denize dökülmüş demektir..