Muhammet'ten geriye bir cep fotoğrafı kaldı

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde yağmur suyu dolu bir çukurda oynayan iki yaşındaki Yusuf Konak boğularak öldü. Böylece nisan ayında fosseptik ve su çukurlarında ölen çocuk sayısı dokuza yükseldi.

ŞIRNAK/BURSA - Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde yağmur suyu dolu bir çukurda oynayan iki yaşındaki Yusuf Konak boğularak öldü. Böylece nisan ayında fosseptik ve su çukurlarında ölen çocuk sayısı dokuza yükseldi. Önceki gün Bursa'da bir hurda deposunun foseptik çukurunda ölen beş yaşındaki Muhammet Kılıç'tansa geriye, sadece 10 gün önce cep telefonuyla çekilen silik bir fotoğraf kaldı. İki ay önce dört çocuğuyla Bursa'ya göç eden anne İkbal Kılıç, "Maddi imkânsızlıktan Muhammet'in bir fotoğrafını bile çektirememiştik. 6 Nisan'da amcasında otururken, büyük oğluma, 'Ağabey bizim fotoğrafımızı çeker misin' demişti. Ağabeyi de amcasının çocuklarıyla birlikte fotoğrafını çekmişti. İlk ve son fotoğrafı da bu oldu" dedi.
Medyaya yansıdığı kadarıyla sadece nisan ayında çeşitli illerde fosseptik ve su çukurlarında öler diğer çocuklar: Esma Doğrul (2), Furkan Yavuz (8), Ömer Baban (9), İbrahim Baban (9), Yusuf Balcı (9), İsa Gezer (12), Ali Doğan Öztürk (4) oldu. (aa, Radikal)