Mühendis ve mimarların yürüyüşüne engel

Mühendis ve mimarların yürüyüşüne engel
Mühendis ve mimarların yürüyüşüne engel
TMMOB'un yetki ve gelirlerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devreden yasayı protesto etmek için istanbul ve Ankara'da toplanan birlik üyesi mimar ve mühendislerin yürüyüşüne polis barikatlarla engel oldu.

Radikal.com.tr - Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)'un yetki ve gelirlerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devreden yasayı protesto etmek için istanbul ve Ankara 'da toplanan birlik üyesi mimar ve mühendislerin yürüyüşüne polis barikatlarla engel oldu.

İstanbul'da Galatasaray Meydanı'nda toplanan yüzlerce mimar ve mühendis Taksim'e yürümek istedi. Ancak Galatasaray Lisesi önünde TOMA'larla barkat kuran çevik kuvvet polisi grubun yürümesine izin vermedi. Bunun üzerine açıklamayı Galatasaray Meydanı'nda okuyan grup, "Bu daha başlangıç mücadeleye devam", "Her yer Taksim her yer direniş" sloganları atarak bekleyişini sürdürdü. Yaklaşık 1 buçuk saat boyunca sloganlarla eylemi sürdüren grup daha sonra büyük oranda dağıldı. Ancak polis barikatının bulunduğu noktada toplanan yüzlerce kişi bir süre sloganlar atarak yürüyüşe geçmek istedi. 

Polisin ise bu gruba müdahaleiçin hazırlık yapmaya başladığı gözlendi. Daha sonra Galatasaray Meydanı'ndaki TOMA araçları ve polisler İstiklal Caddesi'nin Taksim yönüne doğru hareket ederek alandan ayrıldı...

Ankara'da ise Güvenpark'a yürümek isteyen mimar ve mühendisler Meşrutiyet Caddesi'nde kurulan polis barikatıyla durduruldu. 


  http://www.radikal.com.tr/114166311416634

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  mesele - acipayamli2

  mesele neydi nereye geldi. alabora bir kez daha haklı çıktı.

  YUZSUZLUGUN BU KADARINA DA PES YANI! - Equalizer001

  TMMOB yuvasina comak sokulan arilar gibi kizginlikla AKP hukumetini protesto etmek icin yollara dokulmus. Sen bunca Yil her bina insaatindan hakkin olmayan harac al, mega sehirlerimizi dunyanin en carpik yapilanan sehirlere donustur, TBMM haracini kesen kanunu cikardigindanda da utanmadan yollara dokulerek kesilen haracini almak icin hukumeti Protesto et. Yuzsuzlugun bu kadarina da pes yani!

  TMMOB - oflu61

  Hukumetin ileri demokrasisi bu olmali.Halka ,millete protesto hürriyeti tanimayan hukumet, demokrasiden bahsedemez.Hukumetin halka yaptigi zulum ve işkence gözler onune serilmiştir.Fasist bir yönetim ülkeyi kaosun esigine getirmektedir.Butun yurtttaslar hukumete karsi direnmesi lazim.

  torbacı akp - cizıs

  torbacı akp göndermesi süpermiş; torbada sattığı da gelecek, en korkunç uyuşturucu.