Mühendis, yanan evde telle bağlı bulundu

Mühendis, yanan evde telle bağlı bulundu
Mühendis, yanan evde telle bağlı bulundu

İstanbul Beşiktaş ’ta dün sabah saatlerinde alev alev yanan evde ceset bulundu. Polis, evin tuvaletinde bulunan ve 39 yaşındaki inşaat mühendisi Mehmet Günay’a ait olduğunu belirlediği cesedin belinde tel bağlı olduğunu tespit etti. Olayın intihar mı yoksa cinayet mi olduğu araştırılıyor.
Yangın, saat 06.00 sıralarında Gayrettepe Fuat Sarp Sokak Numara 1/6’daki dairede başladı. Kısa sürede daireyi saran alevler çevrede büyük korkuya neden oldu. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü. Soğutma çalışmasının ardından daireye pencereden giren itfaiye ekipleri, evin tuvaletinde tamamen yanmış bir ceset buldu. Bunun üzerine adrese çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Eve giren polisin yaptığı araştırma sonucu cesedin yaklaşık dört yıldır dairede yaşayan ve bir yıl önce eşinden boşandığı söylenen inşaat mühendisi Mehmet Günay’a ait olduğu belirlendi. Tuvalette bulunan cesedin belinde tel bağlı olduğu görüldü ancak nereye bağlı olduğu tespit edilmedi. Evin kapısının kilitli olması nedeniyle Günay’ın intihar etmiş olabileceğini düşünen polis, cinayet ihtimaline karşı araştırmalarını sürdürüyor.
Yakınlarının verdiği ifadeye göre, inşaat firması bulunan Mehmet Günay, 2001 yılında iflas etti. Bir süre başka firmalarda çalışan Günay, ekonomik sorunlar yaşadı. Bir çocuk babası Günay, bir yıl önce de eşinden boşandı. Komşuları, Günay’ın son altı aydır evden fazla dışarı çıkmadığını söyledi.
Aynı binada oturan Uğur Aydın, “Yangın üst kata da sıçradı. İnsanları dışarı çıkarttık. Fakat içeride bir kişi vardı, maalesef hayatını kaybetti. Neden çıktığı hakkında bir bilgimiz yok. Kendisi mühendis ve yalnız yaşayan biri” dedi.