Muhtar belediye önünde açlık grevine başladı

Muhtar belediye önünde açlık grevine başladı
Muhtar belediye önünde açlık grevine başladı
Giresun'da Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı Hamza Aracı hizmet alamadıkları için açlık grevine başladı.

Giresun’un Doğankent İlçesi'nde yeterince hizmet alamadıklarını ileri süren Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı Hamza Aracı, belediye binası önüne çadır kurup açlık grevine başladı.

Çadırın önündeki ağaca, 'Ben Yeşiltepe Mahallesi muhtarı olarak saymış olduğum ihtiyaçlarım karşılanana kadar belediye binası önünde mücadele başlattım' yazılı pankart asan Muhtar Aracı, istekleri karşılanıncaya kadar açlık grevini sürdüreceğini söyledi. Yeşiltepe mahallesinin yolunun yetersizliği ile su ve elektrik sorunundan yakınan Aracı, iki camisi olan köye İmam Hatip okulu istedi. Köydeki öğrencilerin ilçe merkezindeki okullara gidip gelmelerinde servisten yararlandırılması gerektiğini anlatan muhtar Hamza Aracı, sorunlar giderilinceye kadar açlık grevini sürdüreceğini söyledi.

Doğankent Belediye Başkanı BBP'li Nazmiye Kabadayı ise muhtar Aracı'yı şov yapmakla suçladı. Yeşiltepe Mahallesi'nin hizmet açısından bir sorunu bulunmadığını, yolun yapımı için mahalle sakinleri ile görüştüklerini anlatan Kabadayı, “Yolun çimentosu, çakılı, kumu, nakliyesi benden. Sadece işçiliği vatandaştan. Yöre insanları ile bu konuda mutabakata vardık ama o günden bu yana, ‘Biz işçiliğe hazırız' diyen olmadı. Bugün hazır olduklarını söyleseler malzemeye hemen gönderirim” dedi.