Muhtar uyardı: Akşam velisi olmadan gezen kız çocuğunu döverim!

Muhtar uyardı: Akşam velisi olmadan gezen kız çocuğunu döverim!
Muhtar uyardı: Akşam velisi olmadan gezen kız çocuğunu döverim!
Gebze'nin Arapeşme Mahallesi Muhtarı Remzi Kandaz, Facebook'tan bir mesaj yayınlayarak mahalleliyi uyardı. Kandaz, "Kız çocuklarının akşam ezanından sonra parklarda velisi olmaksızın dolaşmasını görmek istemiyorum. Buna karşı davrananları eşek sudan gelene kadar döverim, bilmiş olun. Beni bilirsiniz. Sevmesini de iyi bilirim, dövmesini de. Benden söylemesi" yazdı.

KOCAELİ - Gebze İlçesi’nde Arapçeşme Mahallesi Muhtarı Remzi Kandaz, sosyal paylaşım sitesinden kız çocuklarının akşam ezanından sonra parklarda velisi olmadan gezmemesini isteyerek, aksi davrananları döveceğini yazdı.

Remzi Kandaz paylaşımı ile ilgili art niyet aranmamasını isteyerek, "Çocuklarımıza şimdiden sahip çıkalım ki ileride keşkeler demeyelim. Ben hayatım boyunca kendi çocuklarıma bile bir tokat vurmuş değilim" dedi.

Gebze Arapçeşme Mahallesi Muhtarı Remzi Kandaz Facebook’taki paylaşımı ile dikkat çekti. Remzi Kandaz, ’Mahallemizin gençlerine duyurulur’ başlıklı paylaşımında, kendisince şu uyarılarda bulundu:

-Kız çocuklarının akşam ezanından sonra parklarda velisi olmaksızın dolaşmasını görmek istemiyorum.

-18 yaş altı çocukların ağzında sigara görmek istemiyorum.

-Gençlerin bir arada toplanıp, ahaliyi rahatsız edebilecek, gürültü verici ve uygun olmayan argo kelimeler kullanarak ses kalabalığı yapmaları tarafımca uygun görülmemektedir.

Kandaz uyarılarına uymayacakları ise şöyle uyardı:

’Bu saydıklarıma karşı aksi davrananları eşek sudan gelene kadar döverim, bilmiş olun. Beni bilirsiniz. Sevmesini de iyi bilirim, dövmesini de. Benden söylemesi’

Remzi Kandaz’ın tehdit içeren paylaşımları tepki görürken, vatandaşlar muhtarın üzerine düşmeyen görevlerle uğraştığını bildirdiler.

Herkesin çocuklarına sahip çıkmasını isteyen Remzi Kandaz, "Herkes çocuklarına sahip çıksın. Gece 12, 13 ve 14 yaşlarında kız ve erkek çocuklarının velisi olmadan, ağızlarında sigara parklarda, sokaklarda ne işleri var. Ben bu duruma üzülüyorum. Kendi çocuklarımda görmek istemediklerimi, mahallemin ve komşularımın çocuklarında da görmek istemiyorum. Başlarına bir şey geldiği zaman herkesten çok ben üzülüyorum. Keşke diyeceğimize şimdiden önlemimizi almaya davet ediyorum. Çocuklarımıza şimdiden sahip çıkalım ki ileri de keşkeler demeyelim. Ben hayatım boyunca kendi çocuklarıma bile bir tokat vurmuş değilim. Bu paylaşımım da başka art niyetim yok" dedi. (Mesut IŞIK- Büşra KAYA/dha


  http://www.radikal.com.tr/148329314832935

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user1142987

  Remzi abi mahallemizin sevilen bir abisidir. Kendiside çocukları çok sever hatta bunu facebook adresinden de görebilirsiniz bu yazdıkları tamamen samimiyetinden ,çocuklara sahip çıkmak istemesinden ve onları çocuğu gibi görmesinden kaynaklanıyor bunada tüm kalbimle inanıyorum.

  Başmuhtar - Alvy Singer

  Saraydaki muhtarın etkisinde fazla kalmış görünüyor.

  de-da - user1068931

  keşke dövmeyi ögrenecegine -de'leri -da'ları yazmayı ögreneydin..

  güvenli ortam sağlamak yerine dövmek! - zizil

  ne yazık ki muhtarı seçen insanlar köleliği kabullenmiş durumdalar

  Erdoganization - user439201

  Bir Erdoganlasma surecidir almis basini gidiyor. Boyle yasakci konusmayi muhtar toplantilarinda ogreniyorlar heralde.