Muhtar, valiyi ağırladığının ertesi gün öldürüldü

Muhtar, valiyi ağırladığının ertesi gün öldürüldü
Muhtar, valiyi ağırladığının ertesi gün öldürüldü
Eruh ilçesi Bağgöze Köyü muhtarı ve geçici köy korucusu 42 yaşındaki Mustafa Turhan, dün sabah otomobilinin yanında silahla vurularak öldürülmüş olarak bulundu. Siirt Valiliği, olayın terör ve adli yönlerinin araştırıldığını açıkladı.Turhan olaydan bir gün önce Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz'ı ağırlamıştı.

RADİKAL-Siirt’in Eruh İlçesi Bağgöze Köyü muhtarı ve geçici köy korucusu 42 yaşındaki Mustafa Turhan, dün  sabah otomobilinin yanında silahla vurularak öldürülmüş olarak bulundu. 

 

Eruh’un Bağgöze Köyü muhtarı ve geçici köy korucusu Mustafa Turhan, saat 07.00 sıralarında il merkezine bağlı Yokuşbağlar Köyü, Yığınlı Mezrası’nda yol kenarında otomobilinin yanında ölü olarak bulundu. Silahla vurularak öldürülen 7 çocuk babası Turhan’la ilgili Siirt Valiliği’nden açıklama yapıldı. Açıklamada, "Olay yerinden alınan ilk bilgilere göre; olayın ateşli silahla işlendiği bilgisi elde edilmiştir. Cumhuriyet Savcılığı ile koordineli olarak, Siirt İl Jandarma Komutanlığı olay yeri inceleme timi, olay mahallinde gerekli inceleme ve tespitler yapmakta olup, olayın terör ve adli yönleri ile ilgili araştırmalara devam edilmektedir" denildi.

DÜN VALİ VE KOMUTANI AĞIRLAMIŞTI
Muhtar Mustafa Turhan, dün Eruh’ta ziyaretlerde bulunan Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt 3’üncü Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal’ı köyünde ağırlamıştı. Evinde vali ve komutana kahvaltı veren Turhan, köyün sorunlarını da yetkililere anlatmıştı.

Turan KOYUNCU/ SİİRT/DHA