Müjdat Gezen'e para cezası

Müjdat Gezen'e para cezası
Müjdat Gezen'e para cezası
Sanatçı Müjdat Gezen, Silivri'de gerçekleşen bir söyleşi programında görev yapan gazetecilere hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada para cezasına mahkum oldu.

RADİKAL - Müjdat Gezen, 21 Şubat 2014 tarihinde Silivri Belediyesi Yaşar Kemal Sergi ve Fuaye Salonundaki söyleşi sırasında salonu terk eden Silivrili gazetecilere hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada suçlu bulundu. Son duruşmada Gezen, gazetecilere hakaret kastı olmadığını, bu nedenle beraatini talep etti.

Hakim Mehmet Özbey, "hakaret suçunun işlendiği sabit olmakla beraber işlemiş biçimi, özellikleri, suçun işlendiği yer, zaman ve suçun önem ve değerinin dikkate alınarak" Gezen'i toplamda 109 gün adli para cezasına çarptırdı.

Müjdat Gezen, toplam 4 bin 360 lira para cezası ödeyecek.

Silivri Belediyesi ve Silivri Rotary Kulübü tarafından düzenlenen söyleşi programına katılmak için salona gelen Gezen, gazetecilerle bazı izleyiciler arasında yer yüzünden çıkan tartışma ve ardından gazetecilerin salonu terk etmesi üzerine, gazetecilere tepki göstermişti. 
AA


  http://www.radikal.com.tr/150421815042181

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  VASAT BİR OYUNCU.. - ARAGORA

  Muhalif bir tiyatrocu olmak hiç de kolay değildir..Yani;neden ,nasıl ve hangi argümanlarla muhalifsin ve bunu topluma nasıl anlatabiliyorsun? Önemli olan budur..Eğer,M.Gezen gibi sadece muhalifsen,ve bunu anlatamıyorsan,işin zordur.M.Gezeni,'' Dabrukacı Baryam rolünde çok beğenirdim..Ama uzun sürmedi o diziler..Levent Kırca da aynı tarz bir muhalifti..''Olacak o kadar'' dizileri çok güzeldi..Ama sonra çok politize oldu ve zevki kaçtı..Hele,o geceyi hiç unutamam; Tayyip Erdoğan makyajıyla oynadığı ve Ordunun darbe yaptığı geceyi temsilen sahnelenen oyunu..Ve o sırada T.Erdoğan Başbakandı..Şimdi buna ne gerek vardı?Politik bir eleştiri bile değil bu..Yani,ABD de bir gece showunda ,Başkan Obamanın askeri darbe ile devrildiğini ve elleri kelepçelendiğini yayınlayabilir misiniz ?Orada bile olmaz.Absürd ve anlamsız bir şey bu...Bunu neden yaparsın ki ?Zordur zor.Muhalif oyuncu olmak...Olursun da vasat bir oyuncu olursun.