Müjde: Kilosu 2 TL olacak

Müjde: Kilosu 2 TL olacak
Müjde: Kilosu 2 TL olacak
Zonguldak'ta balık tezgahlarının dolduran hamsinin bu yıl bol olacağını savunan balıkçılar, fiyatının 2 liraya kadar düşmesini beklediklerini söyledi.


Zonguldak 'ta balık tezgahlarının dolduran hamsinin bu yıl bol olacağını savunan balıkçılar, fiyatının 2 liraya kadar düşmesini beklediklerini söyledi.
Merkez Balıkçı Çarşısı'nda Kurban Bayramı sonrası balık tezgahları da hareketlenmeye başladı. Tezgahlarda lüferin tanesi, istavrit ve çinekop kilosu 15 liradan, hamsi ise kilosu 5 liradan satışa sunuldu. Balıkçılar, geçen yıla oranla bu sezon hamsinin daha bol olacağını belirterek fiyatının da 2 liraya kadar düşmesini beklediklerini söyledi. 42 yıllık balıkçı 78 yaşındaki Mehmet Avcı, balıkçı teknelerinin bol olan hamsiye yöneldiğini, bu şekilde devam ettiği sürece fiyatının da aşağıya inebileceğini belirtti. Avcı, " Karadeniz 'de şu an bolca hamsi var. Vatandaş tabi ilk haftalarda kurban etinden dolayı balık almayabilir. Hamsi satışımız yine de güzel. Bu sene geçen yıla oranla hamsinin daha bol olacağını düşünüyoruz. Bu da fiyatların düşmesine yansıyabilir" dedi.


DHA