Mujica 'Cumartesi Anneleri'ne destek verdi

Mujica 'Cumartesi Anneleri'ne destek verdi
Mujica 'Cumartesi Anneleri'ne destek verdi
'Dünyanın en fakir' devlet başkanı olarak bilinen Uruguay'ın eski devlet başkanı Mujica ve eşi, Galatasaray Lisesi önünde eylem yapan 'Cumartesi Anneleri'ne destek verdi. HDP lideri Selahattin Demirtaş da 'Cumartesi Anneleri'ne destek verenler arasında yerini aldı.

"Cumartesi Anneleri" olarak bilinen kayıp yakınları 553’ncü kez Galatasaray Meydanı’nda bir araya geldi. Cumartesi Anneleri’nin eylemine CHP’nin davetiyle İstanbul’da bulunan Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile bazı milletvekilleri de destek verdi. Buluşmanın yapılacağı alanın çevresinde polis tarafından bir hat oluşturuldu. Meydan ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis, meydana giren herkesin üstünü aradı, çantalarını kontrol etti.

 CUMARTESİ ANNELERİNE DESTEK İÇİN GELEN MUJİCA ÇİFTİ MEYDANDA 10 DAKİKA KALDI

Mujica ve eşi meydana meydana CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile birlikte geldi. Mujica çifti, alanın kalabalık, oturulacak alanların sıkışık olması nedeniyle alanda fazla kalmadı. Ayakta bekleyen Mujica çifti, basın açıklamalarına kalmadan alandan ayrıldı.

 'ABDÜLKERİM YURTSEVER'İN FOTOĞRAFINI ELİNDE TUTTU'

Yakınları kaybolan aileler burada adalet çağrısı yaparken, aileler adına basın açıklaması okundu. Cumartesi Anneleri’nin hemen arkasına oturan Selahattin Demirtaş da ’Abdulkerim Yurtseven’in resmini elinde tutarak basın açıklamasını dinledi.