Mumcu devam Ecevit oralı değil

Ecevit ANAP'lı Mumcu'yu ciddiye almadığını söyledi. Mumcu ise partisinin de kendisiyle aynı fikirde olduğunu belirtti.

SAMSUN/ERZURUM - Başbakan Bülent Ecevit'in Köykent Projesi'ni yerden yere vurarak sert şekilde eleştiren ANAP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Mumcu, partisinin de kendisiyle aynı fikirde olduğunu iddia etti. ANAP'ın 'Çözüm İçin Yeniden Yapılanma' toplantılarını sürdüren Mumcu, önceki gün Samsun'da yerel bir TV kanalında katıldığı toplantıda Ecevit'e eleştirilerini sürdürdü.
Kırmızı pasaportu olduğu halde İngiltere'de kontrolde 15 dakika beklediğini anlatan Mumcu, "Fakir bir ülkenin kralı olmak kaç yazar? Vatandaşınız size kıymet vermiyorsa size kimse kıymet vermez" dedi. Değişim için açık konuşmak gerektiğini belirten Mumcu, şunları söyledi: "Ben falancayı incitmişim, falanca beni incitmiş, bunları bırakalım. Sayınla başlayan ve ne dediği belli olmayan cümlelerle konuşmaktan vazgeçelim. Birbirimizle iyi geçineceğiz diye, milletin haklarına arkamızı dönersek yazık olur. Gerekirse kırılacak varsa kıralım."
Mumcu, dün de Erzurum'da, "Kalkınmayı köyden başlatacağım diyen bir başbakanın 21. yüzyılın başbakanı olamayacağı" şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu: "Bugün dünyada kalkınmanın köyden mümkün olabileceğini söyleyen ya da buna inanan varsa onlara da sorun. Korkarım sayın Ecevit yalnız, tek başına kalacak. Üzerinde konuştuğumuz her şey partimizin görüşü."
Ecevit'in, kendisiyle ilgili "Ciddiye almıyorum" dediği hatırlatılınca da Mumcu, şu karşılığı verdi: "Ama benim kendisini ciddiye almama gibi bir lüksüm olamaz. Çünkü onun yönetim anlayışı bu ülkenin kaderini tayin ediyor."