Mumcu: Yıkıcı bir girişimim olmaz

AKP'den istifa eden Erkan Mumcu, geniş toplumsal mutabakat arayarak oluşturacağı yeni oluşumun yapısını yıl sonunu beklemeden kuracağını söyledi.

ANKARA - AKP'den istifa eden Erkan Mumcu, geniş toplumsal mutabakat arayarak oluşturacağı yeni oluşumun yapısını yıl sonunu beklemeden kuracağını söyledi. Mumcu, Meclis'te grup kurmak istediğini, ancak iktidarı yıkıcı bir girişimin içinde olmayacağını kaydetti. Mumcu, dün NTV'de katıldığı programda şunları söyledi:

 • "Çözümlerde en kapsamlı toplumsal mutabakatın sağlandığı bir siyaset modelini ortaya koyacağım. Öncelikli hedefim de anne ve babaların 'Sakın siyasete girme' diye tavsiyede bulunduğu insanlar.
 • Grup kurmayı mümkün görüyorum. Bu yılın sonundan önce bir yapının oluşacağını düşünüyorum. İktidarı değiştirmek gibi bir amacımız yok, yıkıcı bir girişim, düne dönük bir hesaplaşma içinde asla olmayacağız.
 • Kemal Derviş ile görüşmemiz olmadı. Kendisini çok sever ve takdir ederim. Siyaset konusundaki yaklaşımlarını Türkiye gerçeği ile örtüşür bulmuyorum. Ama Türkiye'nin çıkarlarını düşünen değerli biridir."


  • http://www.radikal.com.tr/7383887383880

   YORUMLAR

   Bu habere henüz yorum yazılmamış.