Mumcu:Eksikleri var

Turizm Bakanı Erkan Mumcu, otelin işletme belgesinin iptal gerekçesini açıklarken, "Tesisler yönetmeliğine uygun tadil edilmemiş" dedi.

ANKARA - Turizm Bakanı Erkan Mumcu, otelin işletme belgesinin iptal gerekçesini açıklarken, "Tesisler yönetmeliğine uygun tadil edilmemiş" dedi.
"Biz, işletmelerin adı, sahibi, asayiş veya güvenlik boyutuyla ilgili değiliz. Türkiye'de farklı adlarda binlerce turistik tesis var" diyen Mumcu, Vartan işletme belgesinin iptaliyle ilgili şu bilgileri verdi: "Turizm Bakanlığı belli normlara uygunluk çerçevesinde işletme ruhsatı verir. Bir otelin işletilmesi için bakanlıktan belge almak zorunluluğu da yok. Ama bakanlık, bu işletme ruhsatlarını belli fiziki koşulların yerine getirilip getirilmediğine bakarak verir veya iptal iptal eder.
Bu otel iki yıldızlı. Sahibi tadilat yapmış. Tadilatta iki yıldızın gerektirdiği şartlara uyulmamış. Örneğin teras kapatılmış, lokantanın en az yüzde 25'i olması gereken mutfak küçültülmüş, personel için ayrılması zorunlu soyunma ve yıkanma kabinleri iptal edilmiş. Otelin sahibi bir bardak suda fırtına koparacağına gerekli fiziki şartları yerine getirsin."


    ETİKETLER:

    Türkiye

    ,

    Ankara