'Mümin abi Kaide'ye katılalım dedi katıldım'

Lefkoşe-İstanbul seferini yapan Atlasjet uçağını kaçıran iki hava korsanı, bomba süsü verdikleri düzeneği uçağın tuvaletinde hazırlamış.

ANTALYA - Lefkoşe-İstanbul seferini yapan Atlasjet uçağını kaçıran iki hava korsanı, bomba süsü verdikleri düzeneği uçağın tuvaletinde hazırlamış. Sevgilisinden ayrıldığı için depresyonda olan Mehmet Reşat Özlü'yse, iyice bunaldığı için 'Hadi Kaide'ye katılalım' diyen ev arkadaşına katılmış!
Dört gündür Antalya Terörle Mücadele Antalya Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan Talikh ile Şanlıurfalı Mehmet Raşat Özlü önceki gece tutuklanarak Antalya E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konulmuştu.
Filistin asıllı Mısır uyruklu Mümin Abdülaziz Cuma Talikh'in, Antalya Savcılığı'na verdikleri 16 sayfalık ifadede, "Oyun hamurunu Ercan Havalimanı'ndan aldım, uçağın tuvaletinde elektrik kablosu, iki pil ve ledle bomba süsü verdim. X-Ray ihazından bunlar ayrı ayrı geçti. Kimse birleştiklerinde ortaya ne çıkacağını bilmiyordu" dediği öğrenildi.
Hayali vücut şampiyonluğuydu
İddiaya göre Suudi Arabistan'da büyüyen hava korsanı Talikh, ifadesinde vücut geliştirmede şampiyon olmak istediğini, ancak vücut geliştirmeci bir arkadaşının katıldığı bir gösteriyi izlerken tutuklanıp hapse atıldığını, Kaide'yle de burada tanıştığını anlattı.
Sevgilisinden ayrıldığı için depresif günler geçiren Mehmet Reşat Özlü'yse ifadesinde iddiaya göre "Kıbrıs'ta biz en alttaydık. Herkesin bol parası var ve kumarhaneler dolup taşıyor. İyice bunalmıştım ve Mümin abi (Talikh) 'Hadi El Kaide'ye katılalım' deyince ben de düşünmeden 'Olur' dedim" dedi. Girne'de sadece Özlü'yle birlikte kaldıkları ev ve internet kafe arasında yaşayan Talikh'in Özlü'ye maddi destek verdiği ortaya çıktı, ama parayı nereden bulduğu anlaşılamadı. İkili eylemi, uçak kaçırmadan beş gün önce planlamış. Talikh'in ifadesinde "Uçağı İran'a götürürsek tutuklanacağımızı biliyordum. Ancak sonra Hizbullah veya Hamas'ın bize yardımcı olacağından emindim" dediği de iddia edildi.