Münevver Karabulut öldürüleli iki ay oldu, katil zanlısından iz yok!

Münevver Karabulut öldürüleli iki ay oldu, katil zanlısından iz yok!
Münevver Karabulut öldürüleli iki ay oldu, katil zanlısından iz yok!

Mevlitte, üzerinde polis kıyafeti, elinde döviz olan bir çocuk da vardı.

BOLU- Öldürüldükten sonra başı kesilerek Etiler’de bir çöp konteynırına atılan 18 yaşındaki Münevver Karubulut için dün memleketi Bolu’nun Mengen ilçesi Kayabaşı Köyü’nde mevlüt okutuldu.
Baba Süreyya Karabulut, kızının öldürülmesinin üzerinden 53 gün geçmişken katilin hâlâ yakalanamamasının sabırlarını taşıdığını söyledi. 3 Mart günü Münevver  Karabulut’un başı poşet, gövdesi ise bir gitar kutusu içinde, çöp tenekesinde bulundu.
Cinayetten sonra genç kızın evlenme hayalleriyle ailesiyle tanıştırdığı erkek arkadaşı Cem Garipoğlu’nun Bahçeşehir’deki evinde, Münevver Karabulut’a ait kan izleri bulunmuştu. O gün ortadan kaybolan  Cem Garipoğlu ise hâlâ bulunamadı.

‘Adalete güveniyoruz’
Münevver için dün Kayabaşı Köyü’nde okutulan mevlite ailesi, köylüler ve İstanbul’dan gelen arkadaşları katıldı. Cami girişine ‘Münevver Karabulut’u anıyoruz. Adalete güveniyoruz. Adaleti bekliyoruz’, ‘Kabrin nur, mekanın cennet olsun’ yazılı pankartlar, Kayabaşı İlköğretim Okulu’nun bahçesine ise Münevver’in fotoğrafının bulunduğu afişler asıldı. Üzerine polis kıyafeti giyen bir çocuk, ‘Meslektaşlarıma güveniyorum’ yazılı dövizi tutarak, Münevver’in fotoğrafının başında nöbet tuttu.  Üzerinde Münevver’in fotoğrafının bulunduğu mevlit şekerleri dağıtıldı.
Aranan Cem Garipoğlu’nun ailesinin konuyla ilgili haberlere yayın yasağı getirmek istediğini anlatan baba Süreyya Karabulut, “Parayla- pulla her şey satın alabilirsiniz, ancak vicdanı satın alamazsınız. Gece yataklarında nasıl rahat uyuyorlar” dedi.
Mevlitin ardından gelenler genç kızın mezarının başında dualar okuyarak çiçek bıraktı. (dha)