'Münevver'e sperm eldivenden bulaşmış'

İSTANBUL - Başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut’un cesedinde bulunan spermin başka bir cesede ait olduğu ortaya çıktı. Adli Tıp görevlisinin, spermi yanlışlıkla bulaştırdığı belirlendi.
3 Mart’ta başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut cinayetinde aylardır merak edilen sorulardan biri daha önce iç çamaşırında bulunduğu söylenen sperm izinin kime ait olduğuydu. Sperm iziyle ilgili Adli Tıp raporu bir aydır bekleniyordu. Önceki gün bir gazete beklenen raporun geçikmesiyle ilgili skandal bir iddiaya yer verdi.  Habere göre sprem izi aynı masada otopsisi yapılmış başka bir kişiye aitti. İddiayla ilgili NTV’ye konuşan İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim dalı Öğretim Üyesi Şebnem Korur Fincancı ise Adli Tıp Kurumu’nda görevli teknisyeninin bir başka cesetteki otopsiden sonra eldiveni çıkarmadan Münevver Karabulut’un otopsisine devam ettiği ve sperm izinin buradan bulaştığının belirlendiğini açıkladı. Fincancı bunun ciddi bir hata olduğunu söyledi. 

Eğitimli personel sıkıntısı
Türkiye’de Adli Tıp teknisyeninin yalnızca Mersin Üniversitesi tarafından yetiştirildiğine de dikkat çeken Fincancı, “Otopsilerde eğitim almamış memur kadrosundaki insanlar teknisyen olarak yıllardır çalışıyor. Adli tıp eğitimi almış teknisyen sayısının artırılması gerekliliği bir kez daha ortaya çıktı. Bunun yanı sıra merkezde çok ciddi bir iş yükü var, bu da zorlayıcı bir durum” dedi. (Radikal)