Münevver'in babasından Cerrah'a cevap: Suistimal ve kirli ilişkiler var

Münevver'in babasından Cerrah'a cevap: Suistimal ve kirli ilişkiler var
Münevver'in babasından Cerrah'a cevap: Suistimal ve kirli ilişkiler var
Etiler'de öldürülen Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, cinayetle ilgili suistimaller yaşandığını söyledi. Eski Emniyet Müdürü Cerrah'ın kendisi için yapacağı suç duyurusuna tepki gösteren Karabulut "Paralar döndü, kirli ilişkiler var" dedi.OSMANİYE - Etiler’de öldürülen Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut, cinayetle ilgili suistimaller yaşandığını söyledi. Eski Emniyet Müdürü Cerrah’ın kendisi için yapacağı suç duyurusuna tepki gösteren Karabulut “Paralar döndü, kirli ilişkiler var” dedi.
Osmaniye Valiliği’ne atanan eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalletin Cerrah'ın avukatları, 3 Mart’ta Etiler’de öldürülerek bir çöp konteynırına atılan Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut’un iddialarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.
Eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın avukatları, Münevver Karabulut’un öldürülmesiyle ilgili baba Süreyya Karabulut’un, Cerrah’ı hedef alan iftira niteliğinde beyanlarda bulunduğunu öne sürerek, bu beyanlarına devam etmesi halinde söz konusu kişiyle ilgili suç duyurusunda bulunulacağını ve
hakkında manevi tazminat davası açacaklarını bildirdi.
Celalettin Cerrah Vekilleri avukat Cevdet Yavuz ve İzmirli avukat Ayhan Günay imzasıyla yapılan basın açıklamasında, bir süredir bazı televizyon kanallarında ve gazetelerde yer alan ve Celalettin Cerrah’ı hedef alan beyan ve iddiaların, Cerrah’ın kişilik haklarını zedelediği ve mağdur ettiği ifade edildi.

KARABULUT: KİRLİ İLİŞKİLER VAR
Süreyya Karabulut ise NTV’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Olay gecesi ne kadar çok fazla suiistimal olduğunu yeni gelen Emniyet Müdürümüzün yardımcıları biliyor. Ben sözümün arkasındayım. Açıklamalarımda en ufak bir yanlış, en ufak bir hata yok. Bunu bana insanlar söylüyor.
Ben bir vatandaş olarak 550 milletvekilinden yardım istedim. Diyorum ki, emniyette suiistimaller olmuştur. O akşam zanlı yakalanmış, serbest bırakılmıştır. Hakkımda kim ne açarsa açsın, ben zaten yanmışım, bitmişim. Ben iftira atmıyorum, iddiada bulunuyorum. Olay gecesi yapılanlar ortadadır. Benim kınalı kuzum katledildi. O akşam evime gelen emniyet ekipleri ile daha sonra gelen olay yeri inceleme ekiplerinin yaptıkları suiistimaller haddini aşmıştır. Olay gecesi anne ve baba tutuklandığı zaman cinayet masasındaki kameralar incelenirse her şey ortaya çıkacaktır.
Sayın Cerrah neden Sayın Bakanımıza ‘Bu işi telefonda değil, yüz yüze görüşelim’ dedi. Bu da mı yalan, bu da mı iftira? Sayın Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’e telefonda açıklama yapmadı. İnsanların biraz dürüst olması lazım. Ben diyorum ki, olay günü büyük bir suistimal olmuştur. Bunlar incelemeye alınırsa o zaman gerçekler ortaya çıkacaktır. Nasıl Adli Tıp Kurumu’nda çıktı ise emniyette de çıkacaktır.
Suç duyurusunda bulunacaksa bulunsun, benim canım gitmiş. 70 milyon insan bu cinayetin aydınlatılmasını istiyor. Burada paralar döndü, kirli ilişkiler var. Suçlunun bulunması neyi ifade eder bilemiyorum. Ben iddialar araştırılsın, insanların telefonları dinlemeleri, ilişkiler ortaya çıksın istiyorum. Şu andaki yetkililer zaten o akşam suiistimal yapıldığını söylüyorlar.”