Münevver'in iddianamesi 10 güne kadar hazır olacak

Cem Garipoğlu yakalanamadı ancak Münevver Karabulut cinayet davasının iddianamesi 10 gün içinde bitiyor. İddianamede baba Garipoğlu 'cinayete yardım etmek'le suçlandığı öne sürüldüERTAN KILIÇ


İSTANBUL - Cesedi Etiler’deki çöp konteynırında başı gövdesinden ayrılmış olarak bulunan Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili firari zanlı Cem Garipoğlu yakalanamazken, olayla ilgili iddianamenin yazımının yaklaşık 10 gün içinde bitebileceği öğrenildi. İddianamede Garipoğlu’nun ‘firari şüpheli’, babası Mehmet Nida Garipoğlu’nun ise ‘cinayete yardım etmekle’ suçlandığı belirtildi. Bu arada Karabulut’un babası Süreyya Karabulut, dün Garipoğlu ailesine ait fabrikanın önünde ‘kırmızıya boyanmış testere’ ile basın açıklaması yaptı.
Karabulut cinayetiyle ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Faruk Yılmaz Erşen’in büyük bir gizlilik içinde yürüttüğü soruşturmada iddianamenin yazıldığı ve tamamlama aşamasında olduğu öğrenildi. Cinayetin bir numaralı zanlısı Cem Garipoğlu’nun iddianamede ‘firari - şüpheli’ olarak yer alacağı, halen cezaevinde bulunan baba Mehmet Nida Garipoğlu’nun da cinayete yardım etmek suçlamasıyla ‘şüpheli’ sıfatıyla yer alabileceği öğrenildi. İddianamenin 10 gün içerisinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘onay’ için sunulacağı öne sürüldü.
Ağabey Levent Garipoğlu’nun ise Münevver Karabulut cinayeti dosyasında ‘şüpheli’ olmayacağı, ancak kimlikte yaşını büyüttüğü için hakkında ‘sahtecilik’ suçundan ayrı bir soruşturma açıldığı belirtildi. Kimlikteki ‘tahrifat’ı Levent Gariboğlu’nun yaşını büyük göstererek gece kulüplerine girmek için yaptığı öğrenildi.

Babadan garip eylem
Garipoğlu ailesinden 3 milyon avro istediği iddialarıyla gündeme gelen ve eleştirilen baba Süreyya Karabulut ise günler öncesinden duyurduğu eylemi dün gerçekleştirdi. Garipoğlu Holding’in önüne gelen Karabulut, sinirli, gergin haliyle dikkat çekti. Gazetecilere “Beni seven kalsın, sevmeyen gitsin” diyerek başlangıç yapan Karabulut, bazı haberleri eleştirerek “Ben yanlış şeyler söylemiş olabilirim. Ama şerefsiz değilim. Bu yapacağım eylem belki suçtur, belki cezaevine gireceğim. Ama topluma hakaret etmiyorum” dedi. 3 milyon avronun Cem Garipoğlu’nun 25 Eylül’de teslim edilmesinden sonra hesabına yatıracağını ve bu paranın eşi MS hastası olduğu için bu hastalıkla ilgili derneğe verileceğini belirten Karabulut, elindeki sarı zarfı açarak bir evrak çıkardı. Bldiriyi yeğeni Rutkay’a okutan Karabulut, oğlunun da kendisini terk edip, dayısının yanına gittiğini söyledi.
“Bir evladım öldü, diğeri beni terk etti” diyen Karabulut, konuşurken sık sık “Yanlış bir şey söylüyorsam özür dilerim” dedi. Çok sinirli olduğu görülen Karabulut, “Ruh sağlığım bozuldu. Psikolojik destek almaktayım. Kendimi yeterince ifade edememenin sıkıntısını yaşıyorum. Şüphelinin hâlâ bulunamadı ve Garipoğlu ailesi sessiz kalıyor. Ben yandım başkaları yanmasın” dedi.

Kırmızı testere
Süreyya Karabulut, açıklamasından sonra kırmızıya boyanmış bir testereyi çantasından çıkardı ve günlerdir sözünü ettiği hediyenin bu olduğunu söyledi.