Münevver'in katiline niyet, bandrol kandırmacasına kısmet

Münevver'in katiline niyet, bandrol kandırmacasına kısmet
Münevver'in katiline niyet, bandrol kandırmacasına kısmet
Liseli Münevver'in katil zanlısı Cem Garipoğlu, Kırklareli'ndeki amcası Hayyam Garipoğlu'nun rakı fabrikada arandı. Polis, Burgaz rakı'nın 100'lük ve 70'lik şişerelere 20'lik şişe bondrolü yapıştırıldığını belirledi

 

Vahit İŞBAŞARAN


KIRKLARELİ - İSTANBUL'da boğazı kesilerek öldürülen liseli Münevver Karabulut cinayetinin şüphelisi olarak aranan sevgilisi Cem Garipoğlu.’nun saklanabileceği ihtimaline karşı, Hayyam Garipoğlu'nun Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'ndeki rakı fabrikasına polis baskın yaptı. Polis şüpheliyi ararken, dağıtım deposuna yaptığı baskında 100'lük ve 70’lik şişerelere 20'lik şişe bondrolü yapıştırıldığını belirledi.
İstanbul Etiler’de 3 Mart günü vücudu bir çöp konteynerinin içine bırakılan bavulda, başı ise bavulun üzerine konulan gitar kılıfında bulunan liseli Münevver Karabulut’un cinayet şüphelisi olarak aranan işadamı Hayyam Garipoğlu’nun yeğeni Cem Garipoğlu'nun yakalanması için polis operasyonlar yapıyor. Cinayet Masası ekipleri aldıkları bir ihbar üzerine cinayeti işlediği ileri sürülen şüphelinin saklanabileceği ihtimali üzerine Hayyam Garipoğlu’na ait Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesi Evrensekiz Beldesi yakınlarında bulunan Burgaz Rakı Fabrikası’na baskın düzenledi. Ancak fabrikada yapılan aramada şüphelinin izine rastlanamadı.


DEPOYA İKİNCİ BASKIN


Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri bu baskın sonrasında elde ettikleri bilgiyi değerlendirerek, ilçenin Atatürk Mahallesi Yeni Sanayi Sitesi'nde bulunan Burgaz Alkollü İçecekler Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin dağıtım bayisisi olan Trakya Pazarlama ve Dağıtım Limitet Şirketi’ne baskın düzenledi. Polis baskında depoda bulunan İstanblue Vodka, Yaş Üzüm Rakısı ve Burgaz Rakı’ya ait 2 bin 640 şişenin üzerinde ürünlerin niteliğine uygun olmayan bandroller bulunduğu belirledi.
Lüleburgaz Vergi Dairesi görevlileri ile birlikte mobil bandrol tespit cihazı ile yapılan denetimde, 100’lük ve 70’lik şişelere 20’lik şişelere ait bandrollerin yapıştırıldığına ilişkin tutanak tutuldu. Burada bulunan şirket müdürü 40 yaşındaki H.K. hakkında Vergi Usul Kanunu hükümlerine göre yasal işlem başlatıldı. (dha)