Murat Karayalçın talimatla ifade verdi

Murat Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in şikayeti üzerine, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan bir soruşturma kapsamında, talimatla ifade verdi


Avukatı ile birlikte Ankara Adalet Sarayı’na gelen Karayalçın’ın ifadesi, Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Nadi Türkaslan tarafından alındı.
Karayalçın, adliyeden ayrılışı sırasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gökçek’in, hakkında yaptığı suç duyurusu nedeniyle ifade verdiğini söyledi.
Murat Karayalçın, "Mart ayında, Melih Gökçek’in dünürü olduğu söylenen ve Ankara Büyükşehir Belediyesinde çok sayıda ihalesi olan Namık T’nin, belediyede hangi işleri aldığına ilişkin olarak, Melih Gökçek ile ilişkilerinin ne olduğu konusunda, bizim basın bürosundan arkadaşlarımızın sormuş olduğu sorular nedeniyle bir soruşturma açılmış. Biz de onun ifadesini vermek için geldik" dedi.
Soruşturma konusu basın açıklamasında hakaret amacının söz konusu olmadığını ifade eden Karayalçın, "Kamuoyunda konuşulmakta ve tartışılmakta olan konulara açıklık kazandırmak amacıyla basın açıklaması yapıldığını" kaydetti."(aa)