Murat Karayılan özür diledi!

Murat Karayılan özür diledi!
Murat Karayılan özür diledi!
Diyarbakır'da doktor Abdullah Biroğul ve Fırat Sınpil'in öldürülmesiyle ilgili açıklama yapan PKK yöneticisi Murat Karayılan, "Fırat Sınpil ve Doktor Biroğul'un ailesi bilmeli bu tamamen kazadır. Üzüntümüzü paylaşıyoruz. HPG özür diliyor" dedi.

RADİKAL -  PKK 'nın silahlı kanadı HPG'nin lideri Murat Karayılan, PKK'nın  Diyarbakır 'da doktor Abdullah Biroğlu’nu öldürmesiyle ilgili açıklama yaptı. Karayılan, "Biroğlu'nun ailesi bilmeli bu tamamen kazadır. Üzüntünüzü paylaşıyoruz. HPG özür diliyor" dedi.

Karayılan’ın ayrıca, Sınpil ve Biroğlu’nun ölümü üzerine soruşturma açtıklarını da belirtti.

Stêrk TV'den Amed Dicle, Karayılan'ın akşam saatlerinde yayımlananacak olan röportajından önemli açıklamaları kişisel Twitter hesabından paylaştı.

Amed Dicle'nin paylaşımları şöyle: 
Ne olmuştu?

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 30 Ağustos’ta polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilen patlayıcı nedeniyle 13 yaşındaki Fırat Sımpil hayatını kaybetmişti.

31 Ağustos’ta ise Kulp ile Lice ilçeleri arasında kimlik kontrolü yapan PKK’lilerin kaçan bir araca ateş etmesi sonucu doktor Abdullah Biroğul yaşamını yitirmişti.

Biroğul, Kulp İlçesi Toplum Sağlık Merkezi’nden sorumlu doktor olarak çalışıyordu.

Doktor Biroğul’un ölümü üzerine Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da “en ahlaksız savaş koşullarında bile kabul edilemez. Kimse sağlık çalışanlarına ne elini ne de dilini uzatmalı” demişti.