'Murat Karayılan'ın sevgilisi'ne 104 kez müebbet istemi

'Murat Karayılan'ın sevgilisi'ne 104 kez müebbet istemi
'Murat Karayılan'ın sevgilisi'ne 104 kez müebbet istemi
PKK'lı Cihan Ası, Dağlıca ve Aktütün baskınlarıyla suçlanıyor.

VAN - Van Cumhuriyet Başsavcıvekilliği, 35 askerin şehit edildiği Dağlıca ve Aktütün saldırılarına katılan Cihan Ası'ya, 104 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 80 yıl hapis cezası istedi.

PKK üyelerince 21 Ekim 2007'de Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde bulunan 3. Motorize Piyade Tabur Komutanlığı'na, 9 Mayıs ile 3 Ekim 2008 tarihlerinde de Şemdinli ilçesindeki Aktütün 13. Jandarma Sınır Bölük Komutanlığı'na düzenlenen ve 35 askerin şehit olduğu saldırıların zanlısı PKK'lı Cihan Ası'yla ilgili iddianame tamamladı.

Van 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen 12 sayfalık iddianamede, başka bir suçtan İzmir Kadın Kapalı İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan Cihan Ası'nın, elde edilen bilgi ve belgelerin yanı sıra ifade ve teşhislerden yola çıkılarak Dağlıca ve Aktütün saldırılarına katıldığının belirlendiğine yer verildi.

İddianamede, Ası'nın "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak, terör örgütü faaliyeti çerçevesinde askeri tesisleri tahrip, terör örgütü faaliyeti çerçevesinde kasten adam öldürmek, kasten adam öldürmeye teşebbüste bulunmak ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" suçlarını işlediği kaydedildi.

'KARAYILAN'IN SEVGİLİSİ'


Ası'nın 1996'da PKK'ya katıldığı kaydedilen iddianamede, "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak" suçundan bir, şehit olan 35 asker ile mağdur olan 68 kişi için 103 olmak üzere 104 kez ağırlaştırılmış müebbet, Dağlıca saldırısında kaçırılan 8 asker için de 80 yıl hapis cezasına çarptırılması istendi. Ası'nın, PKK lideri Murat Karayılan'ın sevgilisi olduğu da öne sürüldü.
Başsavcıvekilliği, Dağlıca saldırısına katılan Fesih Taş'ın da aynı suçlardan 37 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 80 yıl hapis cezasıyla yargılanmasını talep etti. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/113454911345493

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bir gün... - Agér

  bir gün bu yalan, dolan, iftira haberleriniz den dolayı balon gibi patlayıp gidiceksiniz. sizde iftirada sınır yok kininiz nefretinizde bitecek gibi değil. sadece Allah ıslah etsin diyorum, zaten başka da diyecek bir şey yok.

  FASIZM - Secret Garden

  yapan kürt olunca astronomik ceza ama türk olunca kiyisindan kosesinden beraat ettirirler.soruyorum bu adalet sistemi sahiplerine.hizbullAH a ne yaptiniz? turkcu irkci fasistlerin kürtleri oldurdugu davalarda ne oldu sonuc? halkin arasina ates eden ve 2 kisinin olumune sebeb olan askerler nerde? cocuk kafasini dipcikle parcalayan polisin cezasi ne oldu? askerleri olurken davul zurna esliginde halay ceken komutanlari ne oldu? koy yakan caniler nerde? 1000 insan oldurdum diyen katilin cezasi nerde? 1000 operasyon yaptim diyen eski fasist ic isleri bakani ne oldu? binlerce insan olduren katiller aramizda dolassin.yargi ses cikarmasin ama is kürde gelince panzere (roket islemez) tas atan 14 yasindaki cocuga muebbet versinler.adaletinizi yesinler sizin.hitler bu kadar adalet sahibi degildi

  türk yargısı-basını - Efendisiz65

  ne türkiyedeki yargı ne basını hayatı boyunca ahlaklı bir iş yapmayacak artık kanaat getirdim...