Murat Sancak'a silahlı saldırıya 6 gözaltı

Murat Sancak'a silahlı saldırıya 6 gözaltı
Murat Sancak'a silahlı saldırıya 6 gözaltı
STAR Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'a yönelik silahlı saldırıyla ilgili olarak dün üç kişi gözaltına alındı. Aynı saldırıya ilişkin başka bir suçtan tutuklu bulunan üç kişinin de sorguya alındığı ortaya çıktı.

STAR Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’a yönelik silahlı saldırıyla ilgili olarak dün düzenlenen bir operasyonda üç şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi. Bu arada daha önce başka bir suç iddiasıyla tutuklu bulunan üç kişinin de yine bu suikast girişimiyle ilgili olarak dün sorguya alındığı ortaya çıktı. Bu durumda söz konusu saldırıyla ilgili gözaltındaki toplam şüpheli sayısı 6’ya ulaştı. Hürriyet'ten Arda Akın'ın haberine göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ne bağlı ekipler, bir süre önce düzenledikleri bir operasyonda, araç gaspı yaptıkları iddiasıyla 6 kişiyi gözaltına aldı. Daha önce işledikleri hırsızlık, gasp ve adam yaralama gibi suçlardan sabıkaları bulunduğu ortaya çıkan bu 6 şüpheliden 3’ü mahkemece tutuklandı, 3’ü ise serbest bırakıldı. Polis kaynaklarından alınan bilgilere göre, Sancak’a suikast soruşturmasını yürüten İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şubesi ekipleri, söz konusu saldırının faillerini Asayiş Şubesi’nin daha önce araba gasbı yaptıkları iddiasıyla yakaladığı ve üçü serbest bırakılan altı kişi olduğu bilgisine ulaştı.

Murat Sancak'a neden saldırdılar?

TEM polisleri, dün düzenledikleri operasyonla araç gasbı soruşturmasında serbest bırakılan üç kişiyi, bu kez Sancak’a yönelik suikast iddiasıyla gözaltına aldı. Olayla ilgili olarak cezaevinde bulunan diğer üç şüpheli de ifadeleri alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi’ne getirilmeden önce sağlık kontrolünden geçirildi.

Kılıçdaroğlu'ndan Murat Sancak açıklaması: 'Haklarını savunuyorum tek satır haber yok'

Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’ın aracı, 20 Ağustos’ta İstanbul’da sabah işe giderken çapraz ateşe alınmış, araca 21 kurşun isabet etmişti. Olayda Sancak ve şoförü yara almadan kurtulmuştu. Başbakan Davutoğlu, 2 Ekim’de katıldığı bir TV programında Sancak’a saldırıyla ilgili “Failler yakalandı” demiş ancak olayla ilgili bir gelişme olmamıştı. Davutoğlu 11 Ekim’de biraraya geldiği CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na da “Failler yakalandı” demiş, savcılık ve emniyet bu konuyla ilgili sessiz kalmıştı.

Murat Sancak'a saldırının failleri yakalanmış