Musa'yı işkence yaparak öldürmüşler

13 yaşındaki Musa Kang'ın, bir çeteye bilgisayar oyunuyla büyük paralar kazandırdığı iddia ediliyor



Erzurum’da okula giderken kaçırılan ve bir hafta sonra işkence yapılarak öldürülmüş halde bulunan 13 yaşındaki Musa Kang’ın katil ya da katillerini bulmak için Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan özel ekip, operasyon başlattı.

Şüpheler, sınıf arkadaşlarının gözleri önünde Musa’yı ağlatarak ölüme götüren, yüzünde çizik ve burnunda çöküntü olan, kıvırcık saçlı, esmer, siyah gözlü genç üzerinde yoğunlaştı. Sık sık Ayazpaşa Caddesi’ndeki bir internet kafeye giden Kang’ın, “Metin-2” oyunundan önemli miktarda para kazandığı iddia edildi.
3 Kasım Salı günü sabah okula gitmek için evinden çıkan ilköğretim okulu öğrencisi Kang, yolda 17-18 yaşlarındaki bir gençle karşılaştı. Çevredeki işyerlerinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülere göre, bu gencin peşinden itirazsız giden Kang, sınıf arkadaşlarına ağlayarak “Siz gidin, birazdan gelirim” dedi. İlk derse gelmeyince evine giden arkadaşları, Fadime ve Necmettin Kang çiftine durumu anlattı.

Cesedi bulundu
İhbarlar ve eldeki bulgular doğrultusunda operasyonlar yapılırken, önceki gece saat 23.00’de İstasyon semtindeki metruk bir binada Musa’nın cesedi bulundu. Yüzünde ve vücudunda kırık cam parçalarıyla yapılmış kesikler bulunan Kang’ın, birkaç gün önce işkence yapıldıktan sonra, başına taş ya da sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü tespit edildi.
atv’de yayımlanan bir programda, güvenlik kameralarına yansıyan görüntüdeki gencin adının “Levent” olduğunu, burnunda bir çöküntü ve yüzünde çizik bulunduğu iddia edildi. Madde bağımlısı olarak tanınan ve öğrencilere sarkıntılık ettiği öne sürülen gencin, siyah gözlü, esmer, kıvırcık saçlı olduğu, deri mont giydiği belirtildi. Programa katılan bir vatandaş, görüntülerdeki genç ile Kang’ı Çaykara iş merkezinin arkasındaki bir internet kafede gördüğünü anlatarak, şunları söyledi:
“Bunlar bir çete. Musa’ya para kazandıran bir oyunu oynatıyorlardı. Anladığım kadarıyla Musa bilgisayar oyunlarından çeteye büyük paralar kazandırıyordu.”