Musevi huzurevi ilk kez bakan gördü

Türkiye Musevi cemaatinin tek huzurevi olan Matan Baseter (Gizli Yardım) Barınyurt Huzurevi kurulduğundan beri ilk kez bir bakan tarafından ziyaret edildi.

İSTANBUL - Türkiye Musevi cemaatinin tek huzurevi olan Matan Baseter (Gizli Yardım) Barınyurt Huzurevi kurulduğundan beri ilk kez bir bakan tarafından ziyaret edildi. Yaşlılar Haftası nedeniyle huzurevini ziyaret eden Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Türkiye'de nüfusun hızla yaşlandığını, bu nedenle yaşlılık eylem planları hazırladıklarını söyledi. Cemaat başkanı Silvio Ovadyo, Tophane'de 1991'den bu yana hizmet veren huzurevini ilk kez bir bakanın ziyaret ettiğini söyledi.
Bakan Çubukçu daha sonra Zeytinburnu'na geçerek, Semiha Şakir Huzurevi'ni ziyaret etti. Çubukçu, burada kalan yaşlılarla bir süre sohbet etti ve okey oynadı.
Bu arada Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de Yaşlılar Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Sezer, yaşlıların sorunlarının çözülmesi için yasal düzenlemelere ağırlık vermesi gerektiğini söyledi. (Radikal, aa)