Muska can aldı

Adanalı Şemdin ve Hanife Tekin'in 11 aylık üçüzlerinden Besra, muska kurbanı. Kardeşleri Rabia ve Kadriye ile birlikte 'hastalanmaması için' takılan muskanın ipi, Besra oynarken giysi dolabının kapağına takıldı. Süt sağmaya giden anne dönünce, Besra'yı hareketsiz buldu. Hastaneye kaldırılan çocuk kurtarılamadı.

ADANA - Boynuna takılan muskanın ipi, 11 aylık Besra'nın ölümüne neden oldu. Altı yıllık evli Şemdin ve Hanife Tekin çiftinin beş yıl önce erkek çocukları doğum sırasında öldü. Hanife Tekin ardından ikinci bebeğine düşük yapınca tedavi olmaya başladı. Geçen yıl Tekin çiftinin üçüz kız bebekleri dünyaya geldi. Tekin çifti, kızlarına Rabia, Kadriye ve Besra ismini verdi, hastalanmamaları için de muska yazdırıp iple boyunlarına astı.
Simit satarak evin geçimini sağlamaya çalışan baba Şemdin Tekin, bebeklerin sütü için bir inek satın aldı. Anne Hanife Tekin, geçen cumartesi günü üçüzleri odalarında oyun oynarken bırakıp, süt sağmak için ahıra indiğinde Besra'nın boynundaki muskanın ipi elbise dolabının kapak düğmesine takıldı. İpi düğmeden kurtaramayan talihsiz bebek boğuldu.
Süt sağdıktan sonra eve gelen anne Hanife Tekin, kızını dolabın kapağında muska ipiyle asılı bulunca takıldığı yerden kurtarıp hemen hastaneye götürdü. Acil serviste müdahale edilen küçük Besra, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Sinir krizleri geçiren anne, diğer bebeklerinin de benzer kazayla ölmemesi için boyunlarındaki muskaları çıkardı.


    http://www.radikal.com.tr/7617977617970

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.