Müslüm Gürses Müzesi kapılarını açtı

Müslüm Gürses Müzesi kapılarını açtı
Müslüm Gürses Müzesi kapılarını açtı
Müslüm Gürses Müzesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Gürses'in eşi Muhterem Nur'un katıldığı törenle açıldı.

Müslüm Gürses Müzesi düzenlenen törenle açıldı. Atatürk Mahallesi'ndeki müzenin açılışı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Gürses'in eşi Muhterem Nur'un katıldığı törenle gerçekleştirildi.

KİŞİSEL EŞYALARI VE ENSTRÜMANLARI SERGİLENİYOR

Törende konuşan Çelik, "geniş kitlelerin gönlünde taht kuran" Müslüm babanın erken yaşta hayatını kaybettiğini belirtti. Gürses'i rahmetle andığını ifade eden Çelik, "Şanlıurfalılar olarak vefamızın gereği Türkiye 'ye, sanatımıza gerçekten büyük katkı sağlamış, gençlerimizi arkasından koşturmuş böyle değerli bir sanatçımızın yaşaması ve yaşatılması konusunda önemli bir açılışı gerçekleştiriyoruz" dedi.

Nur ise Müslüm Gürses'in hayatını kaybetmeden önce memleketi Şanlıurfa'da yaşamayı planladığını anımsatarak, kendisinin de ilerleyen yıllarda bu kente yerleşebileceğini dile getirdi. Konuşmalarında ardından müzenin açılışı yapıldı. Bakan Çelik ile diğer davetliler Gürses'in kişisel eşyaları, kullandığı enstrümanlar ile kasetlerinden oluşan eserleri yakından inceledi. (AA)