Müslüm Gürses'in reklam filmi kaldırıldı

Müslüm Gürses'in reklam filmi kaldırıldı
Müslüm Gürses'in reklam filmi kaldırıldı
Arabesk müziğin baba lakaplı ünlü ismi Müslüm Gürses'in hastaneye yatmadan önce çektiği Çaykur reklam filmleri yayından kaldırıldı.

Ölümüyle sanat dünyasını ve hayranlarını yasa boğan ünlü şarkıcı Gürses’in son rol aldığı Çaykur reklam filmi geçen aylarda tartışma yaratmıştı. Gürses'in geçirdiği bypass ameliyatı sonrası yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdiği günlerde Çaykur'un Müslüm babalı reklamı sık sık ekrana getirmesi başta sosyal medyada olmak üzere büyük tepkisini çekmişti.

Bunun üzerine Çaykur, geçen kasım ayında yaptığı yazılı açıklama "Türk musikisinin usta ismi sevgili Müslüm Gürses’in sağlığının iyiye gittiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Yakınları ile yaptığımız görüşmelerde kendileri, Müslüm Gürses’in moralinin yüksek tutulmasının çok önemli olduğunu vurguladılar. Bu nedenle sanatçının, yakınlarının ve sevenlerinin moralinde olumsuz bir etkiye neden olmamak amacıyla reklam filmlerimizi yayınlamaya devam etme kararı almış bulunuyoruz. Kamuoyunun bilgisine sunarız" cümlelerine yer vermişti. Ancak Çaykur, Gürses'in vefatının hemen ardından bu konuda hassas davranarak tepki çekmemek için kampanyanın süresi 1 yıl olmasına rağmen reklam filmlerini yayından çekti.


  http://www.radikal.com.tr/112431311243131

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Artistlik Maskaralığı. - Clear

  Duyarlılığa dikiz(!).Neymiş efendim ölmüş saygın bir kişinin reklamı sürdürülemezmiş.Neden o? Alay mı ediliyor? Aşağılanıyor mu? Hakaret mi ediliyor? Saygınlığına halel mi getiriliyor? Rahmetlinin sağlıklı ve diri görüntüsü,tüm ihtişamıyla görüntüleniyor.Güzel anılar pekiştiriliyor. Ne var bunda? Hani reklamın "iyisi,kötüsü" olmazdı? Üstelik ölmüş olan ve Müslüm Baba'dan çok daha saygın olan,daha fazla tanıyanı ve seveni olan Hz.İsa ve Hz.Muhammed ile "filmler yaparak,karikatürler yaparak,toplu taşıma otobüslerinin kaportalarına reklamlar vererek" dalga geçildiğinde "demokratik özgürlük" kapsamına almıyormuydunuz? Yine Müslüm Baba'dan daha çok tanınan ve sevilen ve de daha saygın olan Albert Einstein'ın dil çıkartan resmini bir sürü reklam afişinde kullanıldığında ki o da ölmüştür,ağzınızı açıp iki çift laf ettiğiniz oldu mu? Artistliğinizden de,maskaralığınızdan da geçilmiyor doğrusu...