'Müslüman ülkede yaşıyoruz' savunması tutanağa yazılmadı

'Müslüman ülkede yaşıyoruz' savunması tutanağa yazılmadı
'Müslüman ülkede yaşıyoruz' savunması tutanağa yazılmadı
Sakarya'da 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar davasında sanık avukatı İsmail Gürses, duruşma sırasında, Hz. Muhammed'in evliliklerinden örnekler verdi. Gürses, "Peygamberimizin de benzer evlilikleri var. Müslüman ülkede yaşıyoruz" dedi.

Sakarya’da 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla 26’sı çocuk , 2’si polis memuru 34 kişinin yargılandığı davada emniyet müdürü olan firari sanık N.Ş., dün mahkeme heyeti karşısına çıktı. Duruşmada "komplo" ile karşı karşıya olduğunu savunan N.Ş.'nin avukatının ilginç savunmasının belli kısımlarının duruşma tutanağına yazılamadığı ortaya çıktı.

Çocuk istismarı sanığı 'komplo' dedi

Milliyet 'ten Burcu Karakaş'ın haberine göre N.Ş.'nin avukatı İsmail Gürses'in duruşma sırasında, Hz. Muhammed'in evliliklerinden örnekler verdi, "Peygamberimizin de benzer evlilikleri var. Müslüman ülkede yaşıyoruz" yönünde savunmada bulundu. Gürses, "Cumhurbaşkanı dahil, küçük yaşta kızlarla yapılan birçok evlilik bulunduğunu" söyledi. Kız çocuğunun avukatlarının itirazları üzerine, Gürses'in sözleri duruşma tutanağına geçmedi. Mahkemede sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmişti.


  http://www.radikal.com.tr/115016311501634

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ulu önder nurullah! - düşgünce

  Artık böyle haberler okurken beynim uyuşuyor. Adalet sistemi dahil heryeri ele geçiren bu zihniyet artık gerçek yüzünü saklamaya dahi gerek görmüyor. Böyle bir zavallılık var mı? Peygamberi, cumhurbaşkanını kullanarak tecavüzü aklamaya çalışmak?! Bu vakitten sonra bu ülkede iyi birşeyler olabileceğine inananlara; iyiler daima kaybeder, hem de hiç mola vermeden...

  tam sözün zamanı - rosenrot

  "Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." Giordano Bruno

  neden cikarilmis - keryil

  adam haksiz elbette, ama soyledikleri de yanlis degil. hadi peygamberi gectim, tartisma cok buyuyor onda. cumhurbaskani 15 yasinda bir cocukla evlenmemis mi zamaninda? bugun "biz yaptik ama yanlis yapmisiz, 15 yasinda evlenmeyin, ben yaptim siz yapmayin" diyebiliyor mu hayrunnisa hanim? yoksa sessizligiyle bu tip evliliklere bir onay mi veriyor? adamin savunmasi elbette darmadagin edilecektir, boyle saka gibi savunma olmaz. ama bence mahkeme tutanaklarinda bunlarin, yani cumhurbaskaninin da bir cocuk gelinle evlenmis oldugu gerceginin, dinde cocuk gelinlerin yerinin olmasinin ve "burasi musluman ulke" algisinin (ki burasi musluman bir ulke degil, siz musluman vatandaslarsiniz sadece, ulkeler degil vatandaslar musluman olur) birakilmasi gerekirdi, hic olmazsa ilerideki arastirmacilar icin. eger insanlar bunlari artik suclarina gerekce olarak sunabiliyorlarsa orada bir oturup dusunmek, bunlari ciddiye almak mi gerekir yoksa tutanaklardan cikarttirmak mi? bugun lisedeki cocuklar evlenebilsin diye yonetmelik bastan yazilmiyor mu? siyasi partiye uye olamayacak, hatta bakkaldan sigara alamayacak kadar irade eksikligine sahip olacak yasta (17 mesela) cocuklari "anne-baba rizasiyla" evlendirip (anne-baba rizasiyla sigara almaya gidemezsiniz ama bakkala, hatirlatirim) cocuk sahibi yapmak cabasi pedofilyaklari ihya etmesin de kimi etsin? zaten bir onlara hitap ediyor, bir de ucuz vasifsiz isci nesli uretmeye calisanlarimiza.

  Süper :) - halukaka

  Ben söylediğim zaman "Deccal, Deccaaaal" diye bağırıp kızıyorlar. Al işte, bizzat müslümanın ağzından...