Muş'ta askere silahlı saldırı

Muş'ta askere silahlı saldırı
Muş'ta askere silahlı saldırı
Varto ilçesindeki saldırıda, uzman çavuşlar Erkan Akyüz ve Ertuğrul Demir ile astsubay Faruk Arı yaralandı.

RADİKAL- Muş'un Varto İlçesi'nde düzenlenen silahlı saldırıda 3 asker yaralandı. Alınan bilgiye göre, Varto İlçe Jandarma Komutanlığında görevli uzman çavuşlar Erkan Akyüz ve Ertuğrul Demir ile astsubay Faruk Arı, görev çıkışı evlerine gittikleri sırada, ilçe merkezinde PKK 'lıların silahlı saldırısına uğradı.

Kurşunların, vücutlarının çeşitli yerlerine isabet ermesi sonucu yaralanan Akyüz, Demir ve Arı, Varto Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hakkari Valiliği'nden 'özel güvenlik bölgesi' kararı!


Yaralılardan Akyüz ve Demir ilk müdahale sonrası Muş Devlet Hastanesi'ne sevk edildi, kolundan yaralanan Arı ise Varto'da tedavi altına alındı. Muş Devlet Hastanesine gelen Vali Vedat Büyükersoy ile İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Osman Nuri Çevik ve İl Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan da yaralıların sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Pervin Buldan'ın akrabası çocuk havanlı saldırıda yaralandı


VALİ: ASKERLERİN SAĞLIK DURUMU İYİ

Silahlı saldırıda 1 astsubay ve 2 uzman çavuşun yaralandığı olayın ardından Muş Devlet Hastanesine gelen Vali Vedat Büyükersoy, yaralılar hakkında bilgi aldı. Hastane çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Büyükersoy, askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğunu belirterek, "İnşallah 3'ü de iyileşir. Allah'tan şifalar diliyoruz. Birini zaten getirme ihtiyacı da duymadık. Başından beri hastanedeydik. Birisini ziyaret ettik. Diğerini durumu da iyi görünüyor ama doktorlarımızın kararı önemli olan. Birisi ameliyata girdi. Onun durumu da stabil. İyi gözüküyor ameliyattan çıkmak üzere" ifadesini kullandı.

Silopi'de nöbet kulübesine saldırı: 1 şehit 1 yaralı


(AA)