Muş'ta 'ot kavgası': 7 ölü, 9 yaralı

Muş'ta 'ot kavgası': 7 ölü, 9 yaralı
Muş'ta 'ot kavgası': 7 ölü, 9 yaralı
Muş Bulanık İlçesi Kaymakamı Ferit Görükmez, Eskiyol Köyü'nde iki aile arasında ot yüzünden çıkan kavgada 7 kişinin öldüğünü, 9 kişinin yaralandığı söyledi.

BULANIK - Muş Bulanık İlçesi Kaymakamı Ferit Görükmez, Eskiyol Köyü'ne bağlı Aşağı ve Yukarı Bayraklı mezraları arasında ot yüzünden çıkan silahlı kavgada, ilk belirlemelere göre 7 kişinin öldüğünü 9 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Bulanık'a 36 kilometre uzaklıkta, Erzurum sınırına yakın Eskiyol köyünün Yukarı ve Aşağı Bayramlı mezralarında oturanlar arasında çayırda ot biçme yüzünden kavga çıktı. Bugün sabah saatlerinde çıkan olay, Dost ve Kundolar aileleri arasında tırpanlı, kürekli ve daha sonra da silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada ilk belirlemelere göre 7 kişi yaşamını yitirdi, 9 kişi yaralandı. Yaralılar, Muş ve Erzurum'daki hastanelere kaldırıldı. Jandarma köy ile mezralarda sıkı güvenlik önlemi alındı. Soruşturma sürdürülüyor.


DHA


  http://www.radikal.com.tr/1142176114217610

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  MUS Katliami - urolog

  Tüm atesli silahlar, polis ve asker haric, yasaklanmali.

  ot lobisi - jumpercoco

  Her iki tarafıda ot lobisi öldürmüştür.

  Soykirim? - Canazzo

  Vay babam, simdi bir yüz sene geri gidin, ermeniler bu bölgede varlikli ve kürtlerin cogunlugu sefil. Devlet elini o bölgeden cekmis ve hukuku isletmiyor. Simdi anladinizmi Ermenilerin ne yasadiklarini, Kürtlerin Ermenilere gasp ile rant icin yasattigi zulumü bir gözünüzün önüne getirin. Ermeniler, diplomatlar ve misyonerler olan olaylari detayina kadar kayit altina almis, yani bununla Kürtler cok yakinda yüzlesmeli. Türk devleti Kürtlerle masaya oturdugu zaman, Ermenilerde bir ucunda olmali.

  çookk vqr - KARAKAŞLI

  ben oralıyım cok gördüm ot için ot su kuzu dana için birbirini öldürüsiye döveni cok sordum neden dedim babam çayıra kuzu diye tartıştığı adamlar tarafından bıçaklamış 17 gün yoğun bakımda 5 gün hastanede kalıp çıkmıştı 1999 da çok sordum kendime neden sonra anladım şimdi diyorum benim anladıklarımı kim ne zaman anlıyacak böyle acılar yaşayan çok coçuk var tabi bu acı onlara kin nefret yüklüyor mesala benim babamı bıçaklayanlar sadece 3 ay yattılar mahpus damlarında babam ömrü boyunca bi daha çalışmadı neyse umarım anlasılmıştır sayın büyüklerimiz nefreti kini bu şekilde büyüten sizlersiniz olayı yorumlamıyorum olan besbelli cahillikten yokluktan olmuş sizde görmezlikten gelin valla ne deyim babama yapılanı başkasına yapılanı hep görmezden gelin 19 da gençler öldürülsün neyyyyse...yada hiç görmeyin

  ... - kaamos

  geçenlerde kuzey avrupa ülkelerinden birinde iki fanatik grubun bir yerde sözleşerek birbirlerine kafa, tekme, yumruklarla girdiği olayın haberi yayınlanmıştı. kavga edenlerin hiçbirinde kesici alet, silah yoktu. anlaşılan edilen kavganın da bazı kuralları vardı. herkes bu kurallara, geleneklere, ritüele uyuyordu. kavga bitince karşı gruba ilk yardıma gidenler bile vardı. ot yüzünden patlak veren belli ki ucu daha büyük anlaşmazlıklara dayanan bu meseleler yukarıdaki gibi çözümlense daha güzel olmaz mı? en azından hem insanlar üzerlerindeki stresi atarlar hem de kimsenin canına kastedilmeden mesele halolmuş olur. adalete güveniniz yoksa, türkiyenin yargısına, hukukuna güvenmiyorsanız, başınızın yargı ile derde girmesini istemiyorsanız, yargı süreciyle uğraşmak istemiyorsanız en azından problemlerinizi böyle çözün. adam öldürmeye ne gerek var kardeşim! 7 can yazık günah.

  Akıl Hesabı(!). - Clear

  Hayvanlar kışın ölmesin diye,şimdiden insanlar ölmüş.Akıl bunun neresinde?

  OT OLMAK - hektor62

  Farklı şehirler, faklı katmanlar ve farklı kültürler arasındada olsa İnsan hayatının ottan daha değersiz olduğu bir ülke ....