Mustafa Balbay'dan AYM kararına ilk tepki

Mustafa Balbay'dan AYM kararına ilk tepki
Mustafa Balbay'dan AYM kararına ilk tepki
Mustafa Balbay'dan ilk tepki:Dondurmayı üfleyerek yiyiyorum. Tahliyeye de uzunca bir süre daha zindan koşullarına da hazırım"
Haber: MİRAY ÇİMEN / Arşivi

ANKARA - Anayasa Mahkemesi’nin kendisi ve CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal hakkında aldığı kararı tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevi’nde değerlendiren İzmir Milletvekili Mustafa Balbay “Tahliyeye de uzunca bir süre daha zindan koşullarına da hazırım” dedi.

CHP’nin hukukçu Parti Meclisi üyeleri Umut Akdoğan ve Gül Çiftçi kararın ardından Sincan Cezaevi’nde Mustafa Balbay’ı ziyaret etti. Çiftçi ve Akdoğan, Radikal’e Balbay’ın kararla ilgili şu değerlendirmeleri yaptığını belirtti:

Dondurmayı üfleyerek yiyorum
“Gelinen noktada dondurmayı üfleyerek yiyorum. Bunun sadece Balbay için değil Türkiye ’deki haksız yargılamaların geriye dönüşünün, adil yargılama yoluna girişinin başlangıcı olmasını diliyorum. Bu kararı Balbay için özgürlüğe açılan kapı olarak değil, tüm hukuksuzlukların durması ve yeni bir sürecin başlaması olarak görmeyi yürekten diliyorum. Ben yarın tahliyeye de uzunca bir süre daha zindan koşullarına da hazırım.”