Mustafa Balbay'ın baba evinde tahliye sevinci

Mustafa Balbay'ın baba evinde tahliye sevinci
Mustafa Balbay'ın baba evinde tahliye sevinci
Ergenekon Davası'ndan Sincan Cezaevi'nde 4 yıl 9 aydır tutuklu bulunan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın Aydın'ın Nazilli İlçesi'ndeki baba ocağında, tahliye haberinin gelmesiyle sevinç gözyaşları döküldü.

Yakınları ve sevenleri tahliye haberi sonrası Balbay ailesinin evine koştu. Baba Fevzi Balbay, " Bugün bizim bayram günümüz. Bundan daha büyük mutluluk olur mu? Umudumuz yoktu diyebilirim, ama tahliye olmasını da beklemekten başka çaremiz de yoktu. Çok şükür tahliye kararı çıktı" dedi.

Oğlunun avukatı aracılığıyla istediği haşhaşlı böreği hazırlayan Melek Balbay, "Arayıp soranlara teşekkür ederim. Evladımın istediği böreği hazırladım. Şimdi yanıma gelmesini bekliyorum. Çok şükür bugünleri de gördük. Çok mutluyum" diye konuştu. CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın tahliye haberini alanlar da eve akın etmeye başladı.

'OĞLUMUN SUÇU YOKTU'

CNN Türk’ün canlı yayına katılarak oğulları Mustafa Balbay’ın tahliye kararına ilişkin duygularını paylaşan anne Melek Balbay, beklentilerinin tahliye yönünde olduğunu ifade ederek, “Şaşırmadık, çünkü oğlumuzun hiç suçu yoktu. Hiçbir şey yapmadı O” dedi. Balbay’ın babası Fevzi Balbay da kararı “çok beklediklerini” söyleyerek, “Çok sıkıntılar çektik; Silivri yolunu gidip gidip bütün mahkemeleri takip ettik. Oğlumuz bizi teselli ederdi, biz de mümkün olduğu kadar onu teselli ederdik üzülmesin diye. Televizyondan alt yazı geçti tahliyeye ilişkin her şey bizim oldu, bir bayram havası yaşadık. İnşallah paşalarımız, Mustafa’nın arkadaşları onlar da en kısa zamanda kurtulur” dedi.