Mustafa Destici: İktidara geldiğimizde 2 kesim için idamı geri getireceğiz

Mustafa Destici: İktidara geldiğimizde 2 kesim için idamı geri getireceğiz
Mustafa Destici: İktidara geldiğimizde 2 kesim için idamı geri getireceğiz
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, iktidar olmaları halinde terör ve kadın cinayetleri nedeniyle idamı geri getireceklerini söyledi.

 Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, eski adı Tandoğan Meydanı olan Anadolu Meydanı'ndaki mitingde konuştu. Çözüm süreci üzerinden Ak Parti'yi eleştiren Destici, "Şu anda PKK bu kadar güçlü, silahlı ve bu kadar operasyon yapıyorsa bütün vebali, AKP iktidarınındır. Bunu yaparken 'AKP oyumu arttırırım ve tek başına iktidarımı muhafaza ederim' dedi. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Döndü PKK'ya dedi ki; 'artık bundan sonra çözüm sürecinin filmini çekersiniz' dedi. Onlar da zaten hazırlıklarını yapmıştı. Her gün eylem yaptı. AKP tamamen seçime endeksli bir süreç yürüttü. PKK'da bunu değerlendirdi" diye konuştu.

 "DOĞRU SÖYLEMİYORSAM CEVAP VERSİNLER HANGİ BAKANIN BANA SÖYLEDİĞİNİ  AÇIKLAYAYIM"

Destici, "Doğru söylemiyorsam çıksınlar cevabını versinler. Ben de bunu hangi bakanın bana söylediğini  açıklayayım. Yaralılarını aldılar tedavi ettiler. Yardım gönderdiler. Koridor açıp peşmerge adı altında PKK'lıları oraya gönderdiler. Şimdi diyorlar ki; PKK eşittir PYD. Suriye'nin kuzeyinde bir PKK yapılanmasına izin vermeyiz diyorlar. Sayın Başbakan bal gibi biliyorsun silahların Mehmetçiğe, polisimize karşı kullanıldığını. Ama milletin oyunu almak için kullanılırsa diyorsan ben de biliyorum, Allah da biliyor kullanılıyor. Niye gereğini yapmıyorsun" açıklamasında bulundu.

"BÜTÜN SURİYE'Yİ İSRAİL'İN, ABD'NİN, RUSYA'NIN, ÇİN'İN İNSAFINA BIRAKTINIZ"

İktidarın dış politikasını eleştiren Destici,  "Suriye politikaları çökmüş durumda. Dediler ki; öğlen namazını Emevi Camisi'nde kılacağız dediler. Şimdi diyorum ki Putin ile git. Putin ile kıl diyorum ses çıkmıyor. Putin orada, ABD orada, Çin… orada sen neredesin. Bütün Suriye'yi İsrail'in, ABD'nin, Rusya'nın, Çin'in insafına bıraktınız" dedi.

"KOZA İPEK GRUBU'NUN YAYIN POLİTİKASINI YÜZDE YÜZ DEĞİŞTİRDİLER"

Koza İpek Grubu'na kayyum atanmasına ilişkin Destici, "Basını susturmayı tercih ettiler. Bir hakim tek bir kara ile Türkiye'nin en büyük holdinglerinden birisine el koyduruyor. Holdingin gazetelerin başlıklarına bakın, iktidarın seçime 5 gün kala niye el koyduğunu anlarsınız. Yayın politikasını yüzde yüz değiştirdiler. Çünkü korkuları seçimdi. Korkunun ecele faydası yok. Bir daha asla size tek başına iktidar vermeyecek" ifadelerini kullandı.

ALLAH'A AND OLSUN Kİ İKTİDARA GELDİĞİMİZDE 2 KESİM İÇİN İDAMI GERİ GETİRECEĞİZ

İktidar olmaları halinde terör ve kadın cinayetleri nedeniyle idamı geri getireceklerini belirten Destici, "Bu AKP iktidarı döneminde kadına şiddet arttı mı? Ne oldu Özgecanımıza kıyanlar? Onlar belli bir süre hapishanede beslerler sonra dışarı çıkarırlar ki yeni Özgecanları kurban etsinler diye. Biz iktidara geldiğimizde 2 kesim için idamı getireceğiz. Birincisi çocuğumuzu, kadınımızı, kızımızı kaçırıp tecavüz ettikten sonra öldüren sapıklar için ikincisi de bizzat mehmetçiğimize, askerimize, polisimize kurşun sıkan teröristler için. Allah'a and olsun ki idamı geri getireceğiz. Bunu başka söyleyen, yüreği yeten var mı?" diye konuştu. TRT'nin yayın politikasını da eleştiren Destici, TRT'nin tarafsız yayın yapmadığını, iktidarın lehinde yayın yaptığını dile getirdi.

 Hakime TORUN / ANKARA-DHA