'Mustafa Sarıgül gazetecinin parmağını çatlattı' iddiası

'Mustafa Sarıgül gazetecinin parmağını çatlattı' iddiası
'Mustafa Sarıgül gazetecinin parmağını çatlattı' iddiası
Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, dün akşam katıldığı etkinlikte bir gazeteciyle tartıştı. Tartışma sırasında gazetecinin parmağının çatladığı öne sürüldü. Sarıgül, iddiayı yalanladı

 gerçekgündem.com sitesinin haberine göre Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, dün gece geç saatlerde İstanbul'un Arnavutköy ilçesindeki CHP örgütünü ziyaret etti. İlçe başkanı ve partililerle görüşen Sarıgül, İstanbul'a yönelik hedeflerini anlattı. Sarıgül, tüm yurttaşları pazar günü Zeytinburnu'nda yapacağı mitinge davet etti. Bu sırada, ilçe başkanlığı binasında bir kargaşa yaşandı. Bu sırada Gazeteci Metin Karabulut, "Biraz dikkat etsenize, kadınlar ezilecek'' dedi. Gazeteci Karabulut olayla ilgili şunları anlattı: "Partili kadın ilçe binasında kargaşa yaşanınca arada kaldı. O sırada fotoğraf çekiyordum. Fotoğraf çekmememi söylediler. Bu sırada Mustafa Sarıgül yanıma geldi ve bağırmaya başladı. (Sen benim kim olduğumu biliyor musun) diye bağırdı. Ve hızla kolumdan çekti. Ben kolumu geri çekerken, parmağım ellerinin arasında kaldı. Canım yandı, şok yaşadım. Parmağımı kurtarmaya çalıştım. Bu sırada Sarıgül bağırıyordu.'' 
Arnavutköy'de Dakik Haber adlı yerel gazetenin sahibi olan Metin Karabulut, "Beni bölgede herkes tanır. Ben CHP'liyim. Ama Sarıgül gibi CHP'li değilim. Ben hayatımda böyle bir şok yaşamadım'' diye konuştu. Parmağının çatladığını ve film çektirdiğini söyleyen Karabulut, "Bugün hastaneden rapor alacak ve basın toplantısı düzenleyeceğim. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu gereğini yapar diye düşünüyorum'' dedi. Karabulut'un eşi ve kızının da CHP'de aktif görev yaptığı öğrenildi.

 

SARIGÜL'DEN AÇIKLAMAŞişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “bir yerel gazeteci ile tartışarak parmağının çatlamasına neden olduğu” yolundaki haberle ilgili açıklama yaptı. Sarıgül, haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Sarıgül açıklamasında şunları söyledi:

Dün (5 Aralık Perşembe) öğleden sonra arkadaşlarımızla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Arnavutköy İlçe Merkezi’ni ziyaret ettik. Ziyaret sırasında, partili yurttaşlarımızın ilgisi nedeniyle yoğun kalabalık ve izdiham yaşandı. Partililerle sohbet ederken, CHP üyesi ve gazeteci olduğunu söyleyen bir arkadaşımız, fotoğraf çekmeye başladı. Bu sırada izdiham artınca ben de müsaade istedim ve oradan ayrıldım. Bu sırada bu arkadaşa yönelik herhangi bir tartışma ya da fiziki müdahalemiz söz konusu olmamıştır. Bu asla düşünülemez bile. Kendisi izdiham ve kalabalık nedeniyle bir sıkıntı yaşadıysa da bundan dolayı üzgünüm. Yıllardır basın mensuplarıyla sürdürdüğüm dostane ilişkiler herkes tarafından biliniyor. Bunun aksini düşünmek mümkün değildir. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur."