'Mustafa Sarıgül gazetecinin parmağını çatlattı' iddiası

'Mustafa Sarıgül gazetecinin parmağını çatlattı' iddiası
'Mustafa Sarıgül gazetecinin parmağını çatlattı' iddiası
Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, dün akşam katıldığı etkinlikte bir gazeteciyle tartıştı. Tartışma sırasında gazetecinin parmağının çatladığı öne sürüldü. Sarıgül, iddiayı yalanladı

 gerçekgündem.com sitesinin haberine göre Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, dün gece geç saatlerde İstanbul'un Arnavutköy ilçesindeki CHP örgütünü ziyaret etti. İlçe başkanı ve partililerle görüşen Sarıgül, İstanbul'a yönelik hedeflerini anlattı. Sarıgül, tüm yurttaşları pazar günü Zeytinburnu'nda yapacağı mitinge davet etti. Bu sırada, ilçe başkanlığı binasında bir kargaşa yaşandı. Bu sırada Gazeteci Metin Karabulut, "Biraz dikkat etsenize, kadınlar ezilecek'' dedi. Gazeteci Karabulut olayla ilgili şunları anlattı: "Partili kadın ilçe binasında kargaşa yaşanınca arada kaldı. O sırada fotoğraf çekiyordum. Fotoğraf çekmememi söylediler. Bu sırada Mustafa Sarıgül yanıma geldi ve bağırmaya başladı. (Sen benim kim olduğumu biliyor musun) diye bağırdı. Ve hızla kolumdan çekti. Ben kolumu geri çekerken, parmağım ellerinin arasında kaldı. Canım yandı, şok yaşadım. Parmağımı kurtarmaya çalıştım. Bu sırada Sarıgül bağırıyordu.'' 
Arnavutköy'de Dakik Haber adlı yerel gazetenin sahibi olan Metin Karabulut, "Beni bölgede herkes tanır. Ben CHP'liyim. Ama Sarıgül gibi CHP'li değilim. Ben hayatımda böyle bir şok yaşamadım'' diye konuştu. Parmağının çatladığını ve film çektirdiğini söyleyen Karabulut, "Bugün hastaneden rapor alacak ve basın toplantısı düzenleyeceğim. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu gereğini yapar diye düşünüyorum'' dedi. Karabulut'un eşi ve kızının da CHP'de aktif görev yaptığı öğrenildi.

 

SARIGÜL'DEN AÇIKLAMAŞişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “bir yerel gazeteci ile tartışarak parmağının çatlamasına neden olduğu” yolundaki haberle ilgili açıklama yaptı. Sarıgül, haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Sarıgül açıklamasında şunları söyledi:

Dün (5 Aralık Perşembe) öğleden sonra arkadaşlarımızla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Arnavutköy İlçe Merkezi’ni ziyaret ettik. Ziyaret sırasında, partili yurttaşlarımızın ilgisi nedeniyle yoğun kalabalık ve izdiham yaşandı. Partililerle sohbet ederken, CHP üyesi ve gazeteci olduğunu söyleyen bir arkadaşımız, fotoğraf çekmeye başladı. Bu sırada izdiham artınca ben de müsaade istedim ve oradan ayrıldım. Bu sırada bu arkadaşa yönelik herhangi bir tartışma ya da fiziki müdahalemiz söz konusu olmamıştır. Bu asla düşünülemez bile. Kendisi izdiham ve kalabalık nedeniyle bir sıkıntı yaşadıysa da bundan dolayı üzgünüm. Yıllardır basın mensuplarıyla sürdürdüğüm dostane ilişkiler herkes tarafından biliniyor. Bunun aksini düşünmek mümkün değildir. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur."


  http://www.radikal.com.tr/116486011648605

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  aynı sarıgül: 300 takım elbiseli halk(?) adayı! - çıkarsız

  sarıgül sürekli esas konuya teğet geçen açıklamalarıyla ünlü bir "siyasetçi". yani bir konuyu derinliğine ve samimi olarak paylaşamayan, bir yüzeysel mırın kırın edici. bu ambalajın altında saygısız, adaletsiz bir kendini beğenmişlik. tabi ki asıl sorun "sarıgül mü CHP'ye katıldı, yoksa CHP'mi sarıgül'e" dedirten diğerleri.

  Sarıgül korkusu - RainmanODTU

  Bu aralar herkesi Mustafa Sarıgül korkusu sardı sanırım. Cemaat'ten birisi diyor ki; akp ile kavgalı da olsak oyumuzu Sarıgül'e vermeyiz. Yerel fotoğrafçı diye kendini tanıtan birisi Sarıgül'ün kendisine saldırdığını iddaa ediyor. Siyaseti bu kadar aşağılara çekmeye ne gerek var? Bir de yeri gelmişken söyleyeyim; Sarıgül'ün kaç takım elbisesi olduğuna dikkat edenler iyi dinlesin. Bir torba kömür ve bir paket makarna dağıtarak da fakirin yanında olunmaz.

  yazık - fikoaksoy

  babam 30 yıl işçi olarak çalıştı ömrü boyunca sadece bir takım elbise alabildi senin kaç takım elbisen var sarıgül efendi sen yoksulun yanında hiç olamazsın sen zenginlerin yanındasın

  İŞTE GERÇEK YÜZÜ - muratarc

  gaddarca gazeticiye saldırmak, "Ananı da al git" kıvamında hakaretler... olacak şey değil. bu zihniyetten kurtulmak ona fırsat vermemek gerek... bu insan güzelim İstanbul'umuzu Allah bilir nerelere götürür, halkımızın parmaklarını kırar, onu aç ve açıkta bırakır. (bu bir saldırma örneğidir.Duyduğu ilek haberin ardını sorgulamanlara ithaf olurnur) Sarı Gül, Kırmızı Gül fark etmez :)

  hemşeri kıyağı - demir1965

  Gürsel Tekinin hemşerisi gerçek gündemin sahibi böyle bir haberi kaçırırmı)