Mustafa Sarıgül, TMSF'ye borcunu ödedi, mallarını kurtardı

Mustafa Sarıgül, TMSF'ye borcunu ödedi, mallarını kurtardı
Mustafa Sarıgül, TMSF'ye borcunu ödedi, mallarını kurtardı
Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yerel seçim öncesi mallarına TMSF'nin el koymasına neden olan borcunu ödediği ortaya çıktı.

RADİKAL- İstanbul 'dan milletvekili aday adayı olan eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün 2014 yılı yerel seçimler öncesi mal varlığına tedbir koyan TMSF ile sulh yaparak borcunu iki taksitle ödediği belirlendi. Şehiriistanbul adlı internet sitesinde yer alan habere göre işadamı Korkmaz Yiğit'in ihbarı üzerine TMSF, geçen yıl 16 Ocak 2014 tarihinde, 1998'de Bank Ekspres'ten 9 kişiyle birlikte çekilen 3,5 milyon dolarlık kredinin geri ödenmemesi nedeniyle eski Şişli Belediyesi Başkanı Mustafa Sarıgül'ün tüm mal varlığına tedbir koymuştu.

SARIGÜL BENİM TMSF’YE BORCUM YOK DEMİŞTİ

Sarıgül, TMSF tarafından malvarlığına tedbir kararı konulmasından sonra 18 Ocak 2014 tarihinde yaptığı yazılı açıklama yapmıştı. " Bugün TMSF tarafından banka hesaplarıma ve mal varlığıma haciz ve tedbir konulmuştur. Bu tamamen haksız ve siyasi bir saldırıdır. Benim TMSF ile herhangi bir borç ilişkim kesinlikle yoktur. Bu olay, 1998 yılına ait ve benim dışımdaki kişilerin kredi borcu ile ilişkilendirilerek yapılmak istenen bir provakasyondur" demişti.

İKİ TAKSİTTE ÖDEDİ 

Sarıgül'ün TMSF ile sulh yaptığı sulh sözleşmesine göre Sarıgül'ün ödeme için taahhüt ettiği  2 milyon doların birinci taksitini 31 Aralık 2014'ta ikinci taksiti ise ek sözleşme yaparak ocak ayının sonunda ödediği belirlendi. Sulh sözleşmesi ile karşılıklı davalardan da feragat edildi. 

Mustafa Sarıgül'ün TMSF il yaptığı sulh sözleşmesinin Türkiyegerçekleri isimli Twitter hesabında paylaşıldığı da ortaya çıktı