Mustafa Sarıgül'den İnönü'ye jet yanıt: İftira, dava açacağım

Mustafa Sarıgül'den İnönü'ye jet yanıt: İftira, dava açacağım
Mustafa Sarıgül'den İnönü'ye jet yanıt: İftira, dava açacağım
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün yaptığı 'Sarıgül bizi ve çocuklarımızı ölümle tehdit etti" açıklamasına Mustafa Sarıgül'den jet cevap geldi. İddiaları iftira olarak niteleyen Sarıgül dava açacağını söyledi.

RADİKAL-Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün yaptığı 'Sarıgül bizi ve çocuklarımızı ölümle tehdit etti" açıklamasına Mustafa Sarıgül'den cevap geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül "Söz konusu suçlamalar tamamen gerçek dışıdır ve çirkin bir iftiradan ibarettir" dedi.

Hayri İnönü'nün eşi: Mustafa Sarıgül bizi ölümle tehdit etti

'BANA TEŞEKKÜR ETTİ'

Sarıgül açıklamasında şunları dile getirdi: "Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün eşi Nazlı İnönü, şahsımla ilgili gerçek dışı suçlama ve iftiralarda bulunmaktadır. Hayri İnönü, belediye başkanı olduğum son beş yıl boyunca Şişli Belediye Meclisi’nde meclis üyesi olarak görev yaptı. Meclis çalışmalarını birlikte yürüttük ve kendisini bir gün olsun yanımdan ayırmadım.
Hayri İnönü, o dönemde belediyenin bütün hesaplarını denetleyen ve onaylayan Denetim Komisyonu’nda da görev yaptı. Ayrıca, meclis hukuk komisyonu üyeliği de yaptı. Hayri İnönü’yü Şişli’ye Belediye Başkan adayı olarak bizzat ben kendim önerdim. Eşi Nazlı Hanım da o dönemde defalarca bana gelip, bazı dostlarımın da yanında, Hayri Bey’i önerdiğim için teşekkür etti. Bugün aynı Hanımefendinin şahsıma yönelik bu iftiraları nasıl söyleyebildiğini anlamayabilmek mümkün değil. Büyük bir vefasızlıkla karşı karşıyayız; çok üzüntülüyüm. Daha bir gün önce Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ’nun huzurunda, Hayri İnönü ile görüşmeler yapıldı; bunlar kamuoyuna da yansıdı. Bu görüşmelerde Hayri İnönü, bugün eşinin bahsettiği iddiaların hiçbirinden söz etmediği gibi, bu tür iddiaların doğru olmadığını da açıkça ifade etmiştir. Milletvekilimiz Sayın İhsan Özkesin de huzurunda yapılan görüşmelerde farklı konuşup, daha sonra gerçekdışı suçlama ve iftiraya kalkışmak nasıl bir ruh halidir, doğrusu anlamak mümkün değil.

'DAVA AÇACAĞIM'
Bir kez daha kamuoyu bilmelidir ki, şahsıma yönelik suçlamaların gerçekle uzak yakın bir ilgisi yoktur ve tamamen iftiradan ibarettir. Son dönemde bu konudaki açıklamaları yan yana koyduğumuzda; bunun şahsımı ve mensubu bulunduğum CHP ’yi yıpratmaya yönelik çirkin bir oyunun parçası olduğunu düşünmemek elde değildir. Ben, yurttaşlarımıza olan saygım ve partimizin çıkarları gereği, bugüne kadar hiç konuşmadım. Yanlış anlaşılmalara meydan vermemek için, yerel seçimden bu yana belediye binasına dahi gitmedim.
Şimdi böylesi bir iftirayla karşılaşmış olmaktan dolayı çok üzüntülüyüm; bu suçlama ve iftiraları kamuoyu önünde kesinlikle reddediyorum. Avukatlarım bu konuda gerekli işlemleri başlatacak ve yasal haklarımı sonuna kadar arayacağım. Onca yıllık siyasi emeğimin ve onurumun bu şekilde çiğnenmek istenmesine asla izin vermeyeceğim.